Wypadek na Rondzie na Ulicy Józefa Piłsudskiego

Z notatnika strażaka, policjanta.

Postautor: Gość » 22 maja 2015, o 12:44

Gość pisze:
Gość pisze:To rondo jest za małe i bardzo nieprzemyślane. Duże samochody po prostu zachodzą i nie wyrabiają się ze skrętem. Dzisiejszy wywrotek jest tego najlepszym przykładem. Ostry skręt=przesunięcie towaru i leżanka. Teraz niestety będzie wina kierowcy a nie amatora-projektanta, który nie obliczył wszystkiego szczegółowo siedząc sobie na ciepłej posadce za pieniądze wypracowane przez winnego (Bogu ducha) kierowcę.


A ile takich wywrotków tirów było tam do tej pory? Wielkość ronda jest standardowa. Mnóstwo tirów codziennie przez nie przejeżdża bez żadnych kłopotów. Bardzo nieprzemyślane to było nie rondo, ale zachowanie kierowcy. On albo nie dopilnował załadunku i unieruchomienia towaru, który na naczepie mógł się przemieszczać, albo wjechał na rondo ze zbyt dużą prędkością, albo jedno i drugie.



Nie ma takiego pojazdu jak Tir.Nawet potocznie nie powinno się tak mówić. Tir to zupełnie inny skrót :D
Na górę

Postautor: Gość » 22 maja 2015, o 12:59

przecież winne jest temu przyciąganie ziemskie, ono winne, ono, nikt tylko ono
Na górę

Postautor: Gość » 22 maja 2015, o 14:00

weźcie tego Piłsóckiego bo diabli biorą jak sie to widzi
Na górę

Postautor: Gość » 22 maja 2015, o 20:16

Gość pisze:weźcie tego Piłsóckiego bo diabli biorą jak sie to widzi

Nie patrz na błędy, to prezydent pisał :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 22 maja 2015, o 20:42

Gość pisze:
kmieciu pisze:Zmieńcie tego babola w temacie bo aż wstyd. Żeby zrobić 2 TAKIE błędy w nazwisku Piłsudskiego to naprawdę brak słów.

Nie dwa błędy tylko jeden,/małą literą nazwisko/



A nawet trzy, razem z tym - Piłsóckiego
Na górę

Postautor: gregbard » 23 maja 2015, o 16:35

Piłsócki to ON Wielkim Poetom Był?
Na górę

Postautor: Gość » 23 maja 2015, o 21:28

też się zastanawiam kim był i czym sobie zasłużył Józef PiłsÓCki,że nazwali ulicę Jego imieniem??
Na górę

Postautor: Gość » 27 maja 2015, o 22:00

PIŁSÓCKIEGO???? mam nadzieję że to żart.. Jesli nie to wstyd to mało powiedziane
Na górę

Postautor: Gość » 27 maja 2015, o 23:21

Jak dla mnie te rondo jest źle wyprofilowane, te rondo budowane było bardzo szybko i w mojej ocenie nie starannie dlatego mam nadzieje ze ktoś przyjrzy się tej sprawie bliżej np: rzeczoznawca powołany przez sąd... Wystarczy wziąć niwelator, ktoś w końcu odebrał te rondo
Na górę

Postautor: Gość » 29 maja 2015, o 00:43

w tomarzofie nie ma ólicy piłsóckiego
Na górę

Postautor: Gość » 29 maja 2015, o 10:12

Gość pisze:Jak dla mnie te rondo jest źle wyprofilowane, te rondo budowane było bardzo szybko i w mojej ocenie nie starannie dlatego mam nadzieje ze ktoś przyjrzy się tej sprawie bliżej np: rzeczoznawca powołany przez sąd... Wystarczy wziąć niwelator, ktoś w końcu odebrał te rondo


Co znaczy rondo źle wyprofilowane? Spadki terenu na jezdni ronda nie takie? A jakie wg Ciebie powinny być?
Na górę

Postautor: Gość » 29 maja 2015, o 13:02

Słabo się jeździ po tym rondzie to prawda.
Na górę

Postautor: Gość » 29 maja 2015, o 15:20

Ale ronda nie są do komfortowej jazdy. Ronda buduje się po to, by wymusić tzw. uspokojenie ruchu i umożliwić bezpieczne przejechanie skrzyżowania, bez kolizji z innymi pojazdami. Kierowca Tira z drewnem bezpiecznie nie przejechał, bo zapomniał o prawach fizyki.
Na górę

Postautor: Gość » 29 maja 2015, o 15:25

Bezpiecznienie nie przejechał bo rondo jest niebezpieczne.
Na górę

Postautor: Gość » 29 maja 2015, o 21:32

Gość pisze:
Gość pisze:Jak dla mnie te rondo jest źle wyprofilowane, te rondo budowane było bardzo szybko i w mojej ocenie nie starannie dlatego mam nadzieje ze ktoś przyjrzy się tej sprawie bliżej np: rzeczoznawca powołany przez sąd... Wystarczy wziąć niwelator, ktoś w końcu odebrał te rondo


Co znaczy rondo źle wyprofilowane? Spadki terenu na jezdni ronda nie takie? A jakie wg Ciebie powinny być?



kwadratowe
Na górę


Wróć do „Zdarzenia”