Komendant Staży Miejskiej

Z notatnika strażaka, policjanta.

Postautor: asasa » 16 gru 2014, o 22:54

W nawiązaniu do dzisiejszej sytuacji a mianowicie do postoju Straży Miejskiej we wjedzie na parking chciałam tylko zwrócić uwagę, że to ja jednak miałam rację zwracając Panu Komendantowi uwagę że tu jest zakaz postoju. Tak dla przypomnienia : Pan Komendant odpowiedział mi ,że: mam rację ale że może sobie tu stać bo siedzi w samochodzie i nawet ma zapięte pasy i jeżeli, ktoś zechce wjechać lub wyjechać i będzie sygnalizować wjazd lub wyjazd to pan odjedzie. hhahahahhaha czyli rozumiem że zawsze można wam tak odpowiedać jak będziecie się czepiać za postój w niedozwolonym miejscu. Proszę poczytać Kodeks Drogowy :) a poniżej przesyłam mały urywek z Kodeksu Drogowego do zapoznana się, zanim będzie Pan gadał takie bzdury i głupoty innym :)

Postój pojazdu - unieruchomienie pojazdu nie wynikające z warunków lub przepisów
ruchu drogowego, trwające dłużej niż 1 minutę.
Myślę że postój Staży Miejskiej w dniu dzisiejszym trwał przynajmniej z 15 min( samochód wyłączony, światła wyłączone) zanim pojawił się ktoś łamiący przepisy tak jak wy i trzeba było go za to ukarać:)

Art. 49.

2. Zabrania się postoju:
1) w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej
2) w miejscu utrudniającym dostęp do innego prawidłowo zaparkowanego pojazdu lub wyjazd tego pojazdu;
3) przed i za przejazdem kolejowym, po obu stronach drogi, na odcinku od przejazdu kolejowego do słupka wskaźnikowego z jedną kreską;
4) w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu;
5) na obszarze zabudowanym, pojazdu lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 t lub o długości przekraczającej 12 m, poza wyznaczonymi w tym celu parkingami.
3. Zabrania się zatrzymania lub postoju pojazdu na autostradzie lub drodze ekspresowej w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu. Jeżeli unieruchomienie pojazdu nastąpiło z przyczyn technicznych, kierujący pojazdem jest obowiązany usunąć pojazd z jezdni oraz ostrzec innych uczestników ruchu.
4. Zakaz zatrzymania lub postoju pojazdu nie dotyczy unieruchomienia pojazdu wynikającego z warunków lub przepisów ruchu drogowego
Na górę

Postautor: Gość » 17 gru 2014, o 12:00

I co na to Pan Komendant ?
Na górę

Postautor: Gość » 18 gru 2014, o 20:18

Gość pisze:I co na to Pan Komendant ?

Olał, wolny kraj.
Na górę

Postautor: Gość » 18 gru 2014, o 22:06

Trzeba zrobić wszystko żeby pan komendant też zapłacił za ten wybryk mandat tak jak to on potrafi innym go wypisywać :-)
Na górę

Postautor: Gość » 19 gru 2014, o 13:45

Wszyscy mają pretensję do straży miejskiej,ja także,ale za karanie kierowców za parkowanie na kopertach dla inwalidów to muszę ich pochwalić,kara za takie coś powinna być bardzo wysoka,a najczęściej parkują tam niby biznesmeni tomaszowscy którzy myślą że im wszystko można.
Na górę

Postautor: Gość » 19 gru 2014, o 14:35

Trzeba było zrobić zdjęcie i zanieść dowody do dyżurnego na komendę policji. Może by sie ten mundurowy od psiej kupy w końcu przepisów nauczył przestrzegać a nie tylko egzekwować...
Na górę

Postautor: Gość » 19 gru 2014, o 14:55

Zdjęcie zostanie zniesione ;-) albo wysłane do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie bo wątpię że policja tomaszowska coś z tym zrobi ;-)
Na górę

Postautor: Gość » 19 gru 2014, o 14:56

Zaniesione
Na górę

Postautor: Gość » 20 gru 2014, o 08:26

Trzeba do Emila- łowcy fotoradarów i przyjaciela straży wiejskiej napisać:)
Na górę

Postautor: Goscc » 30 kwie 2015, o 11:37

Gość pisze:Zdjęcie zostanie zniesione ;-) albo wysłane do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie bo wątpię że policja tomaszowska coś z tym zrobi ;-)


Kolega bardzo dobre rozwiązanie tej sprawy.
Bo chłopaki z Tomaszowa, nic by im nie zrobili.
Ja osobiście widziałem jak podjeżdżają służbowym autem pod biedronkę stają pod samym wejściem i jeden z nich idzie na zakupy, ba nawet nie gaszą silnika.
Żałuję, że ich wtedy nie nagrałem, ale widzę, że trzeba tych [***] skrócić.
A jak to nie pomoże to ich w nocy złapać w jakiejś ciemnej uliczce i nauczyć, co nieco..
Na górę

Postautor: Gość » 11 maja 2015, o 00:55

Hehe to jeszcze nic, tego siwego z wąsem widuje u fryzjera na kościelnej w godzinach pracy i w mundurze, a w tym czasie oznakowana renówka służbowa zaparkowana jest na zakazie. W tomaszowskim ciemnogrodzie robią co chcą bo czują się pewnie.
Na górę

Postautor: Gość » 12 maja 2015, o 11:02

Gość pisze:Hehe to jeszcze nic, tego siwego z wąsem widuje u fryzjera na kościelnej w godzinach pracy i w mundurze, a w tym czasie oznakowana renówka służbowa zaparkowana jest na zakazie. W tomaszowskim ciemnogrodzie robią co chcą bo czują się pewnie.

Naklej mu na szybę karnego KU TA SA i nagraj telefonem jak zdziera i na You Tuba wrzuć !!! :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 12 maja 2015, o 11:27

Gość pisze:Wszyscy mają pretensję do straży miejskiej,ja także,ale za karanie kierowców za parkowanie na kopertach dla inwalidów to muszę ich pochwalić,kara za takie coś powinna być bardzo wysoka,a najczęściej parkują tam niby biznesmeni tomaszowscy którzy myślą że im wszystko można.

Ty nie odwracaj uwagi, komendant 25.04. przechodził po cywilnemu około 25m od przejścia dla pieszych,
Na górę

Postautor: Gość » 23 maja 2015, o 07:20

24 -25, to był na szkoleniu w Lublinie i możesz cmok. Tak wygląda malowanie ludzi. Nie pasi coś.
Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2015, o 13:19

Pilnować i robić zdjęci
Na górę


Wróć do „Zdarzenia”