I co dalej z wiatrakami wokół Tomaszowa?

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 8 paź 2014, o 08:16

Radni muszą kupić działki w ,,dogodnym,,miejscu i wtedy budowa ruszy !!! To jest norma w obecnej chwili !!!
Na górę

Postautor: Gość » 8 paź 2014, o 08:52

Niestety impas trwa. Wczoraj na rozprawie w NSA po raz kolejny sprawę odroczono na wniosek inwestora.Sąd ustali datę rozprawy i powiadomi ma to być rozprawa ostateczna ( bo sam się czuje wodzony za nos).
Na górę

Postautor: tommy » 8 paź 2014, o 19:48

i na kiedy teraz ??
Na górę

Postautor: Gość » 9 paź 2014, o 09:00

2 grudnia
Na górę

Postautor: tofik » 23 paź 2014, o 17:32

Na górę

Postautor: gosciu3 » 23 paź 2014, o 19:02

Starają się bo gmina(czyli wszyscy mieszkańcy z terenu gminy) -oraz coś kapnie dla powiatu- będzie miała dodatkowe dochody z podatków.
Na górę

Postautor: Gość » 23 paź 2014, o 20:41

Gość pisze:Niestety impas trwa. Wczoraj na rozprawie w NSA po raz kolejny sprawę odroczono na wniosek inwestora.Sąd ustali datę rozprawy i powiadomi ma to być rozprawa ostateczna ( bo sam się czuje wodzony za nos).

Elektrownia Wiatrowa Kresy: trzy zmiany zarządu w ciągu pół roku...Po to, by nie odbywały się rozprawy, by prowadzić politykę faktów dokonanych.
http://www.krs-online.com.pl/elektrowni ... 75712.html
Na górę

Postautor: MONTY » 25 paź 2014, o 18:23

Mam nadzieję,że wstrzymanie budowy proponowanych wielkich siłowni wiatrowych na wzgórzach Majdanu, Przeorska, Roztocza opłaci sie nam mieszkańcom i przyrodzie. Nasi inzynierowie opracowali nowy typ siłowni wiatrowych- sprawniejszy o 50m, działajacy przy mniejszych wiatrach i duzo mniej kolizyjny dla ptaków, nietoperzy i byc moze bez szkodliwych dla ludzi infradzwieków- i tanszy i polskiej produkcji- PROENERGETYKA. Przesyłam link z wp.pl ----
http://www.biztok.pl/gospodarka/polska- ... nej_a18328 . Trzymam kciuki aby to wypaliło i wszyscy będziemy radzi.
Na górę

Postautor: Monty » 27 paź 2014, o 13:30

Znalazłem nastepny artykuł na temat.
W Kodniu powstała innowacyjna elektrownia wiatrowa
W Kodniu, w powiecie bialskim, na Lubelszczyźnie powstała pierwsza na świecie elektrownia wiatrowa z turbinami pionowego obrotu.
Elektrownia składa się z trzech kolumn, każda po 30 metrów wysokości i o mocy 0,5 MW. Atutem technologii jest niska wysokość obiektów, możliwość rozbudowy o kolejne segment oraz nadzwyczajna wydajność. Turbiny są wstanie pracować również przy małej prędkości wiatru, niezależnie od jego kierunku oraz wytrzymać naprężenia powstałe przy wietrze o prędkości 200 km/h.
Konstruktorzy podkreślają, że technologia jest prosta w optymalizacji do potrzeb indywidualnego klienta. Elektrownie mogą być budowane zarówno przez klientów indywidualnych jak i dużych inwestorów, można je stawiać nawet na budynkach. Wieże mogą zostać rozbudowane do 60 metrów wysokości.
Zaletą technologii jest brak hałasu, infradźwięków oraz dominującego charakteru konstrukcji jak ma to miejsce w przypadku klasycznych wiatraków. Wiecej o technologii: Elektrownie wiatrowe z turbinami pionowego obrotu
Autor:km/źródło: dziennikwschodni.pl
Na górę

Postautor: Gość » 27 paź 2014, o 18:06

Monty pisze:Znalazłem nastepny artykuł na temat.
W Kodniu powstała innowacyjna elektrownia wiatrowa
W Kodniu, w powiecie bialskim, na Lubelszczyźnie powstała pierwsza na świecie elektrownia wiatrowa z turbinami pionowego obrotu.
Elektrownia składa się z trzech kolumn, każda po 30 metrów wysokości i o mocy 0,5 MW. Atutem technologii jest niska wysokość obiektów, możliwość rozbudowy o kolejne segment oraz nadzwyczajna wydajność. Turbiny są wstanie pracować również przy małej prędkości wiatru, niezależnie od jego kierunku oraz wytrzymać naprężenia powstałe przy wietrze o prędkości 200 km/h.
Konstruktorzy podkreślają, że technologia jest prosta w optymalizacji do potrzeb indywidualnego klienta. Elektrownie mogą być budowane zarówno przez klientów indywidualnych jak i dużych inwestorów, można je stawiać nawet na budynkach. Wieże mogą zostać rozbudowane do 60 metrów wysokości.
Zaletą technologii jest brak hałasu, infradźwięków oraz dominującego charakteru konstrukcji jak ma to miejsce w przypadku klasycznych wiatraków. Wiecej o technologii: Elektrownie wiatrowe z turbinami pionowego obrotu
Autor:km/źródło: dziennikwschodni.pl


znalazłem więcej na ten temat

http://www.polskieradio.pl/42/3167/Arty ... -lepszego-
Na górę

Postautor: Gość » 27 paź 2014, o 19:43

wygląda obiecująco:)
Na górę

Postautor: Gość » 27 paź 2014, o 19:49

Jeszcze takie coś:

Wiatrak Czerwonego Barona ;)
http://forum.lotniczapolska.pl/read.php?33,27499,27701

Obrazek
Na górę

Postautor: Monty » 6 lis 2014, o 23:13

Może w ramach obiecanek wyborczych , każde ugrupowanie/ komitet wyborczy zapozna się z nowym typem siłowni wiatrowych, który już pracuje w Kodniu od 2 miesięcy.Wystarczy wpisać w google i coś się znajdzie. Niech każdy komitet wybuduje lub pomoże postawić taką siłownie na górce np. przy szkole, świetlicy czy kościele lub na wysokich solidnych budynkach . Ja będę zadowolony jak coś takiego powstanie w ciągu 1-2 lat, reszta się przekona szybko i nie trzeba będzie się bać wiatrołomów jak rok temu w gm. Lubycza- bo prądu nie dowieźli. Gminy będą bogatsze jeśli będą udziałowcami takich inwestycji. Można pisać programy unijne- w dziedzinie ochrony środowiska jest jeszcze dużo niewykorzystanych środków.
Na górę

Postautor: lgly » 7 lis 2014, o 09:32

Jak Sikora wygra będziesz miał same wiatraki, wielkie wiatry !!!!!!!!, wody termalne i co sobie zamarzysz.
Na górę

Postautor: Gość » 7 lis 2014, o 11:36

lgly pisze:Jak Sikora wygra będziesz miał same wiatraki, wielkie wiatry !!!!!!!!, wody termalne i co sobie zamarzysz.

Ja tam wielkich marzeń nie mam, wóda, d..a i poducha i to wszystko da mi Sikora :roll: ?
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”