Wybieram się na film Wołyń

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 27 paź 2016, o 17:05

Witam, chciałbym pójść do kina na Wołyń bo ostatnie dni projekcji nie wiem czy zabierać żonę czy iść samemu, bo żona nie lubi drastycznych scen słyszałem opinie znajomych którzy już byli, że film dobrze zrobiony i bardzo przejmujący ale zawiera strasznie drastyczne sceny.
Na górę

Postautor: Gość » 27 paź 2016, o 18:33

Gość pisze:Witam, chciałbym pójść do kina na Wołyń bo ostatnie dni projekcji nie wiem czy zabierać żonę czy iść samemu, bo żona nie lubi drastycznych scen słyszałem opinie znajomych którzy już byli, że film dobrze zrobiony i bardzo przejmujący ale zawiera strasznie drastyczne sceny.


Nie bój się , większego horroru nie przeżyje jak by jej faktycznie przyszło się znaleźć w tamtych czasach !!! :idea: :idea: :idea:
Na górę

Postautor: Gość » 27 paź 2016, o 19:34

Nic na siłę bo sceny faktycznie drastyczne a zona przejmująca się. No niestety tak mordowali. Jak powiedział bohater filmu nawet nie zwierzęta bo zwierzęta się nie znęcają
Na górę

Postautor: Gość » 27 paź 2016, o 20:16

byłem kilka dni temu, całkiem spora widownia na początku w pierwszej godzinie zwykły film sprawia wrażenie dokumentu o tradycjach i życiu codziennym Kresowian, sceny z tradycyjnego wesela, obrzędy itp, na widowni dało się wysłuchać jakieś śmiechy, komentarze, itp. jak zaczęła się rzeź sala zamilkła po filmie nikomu do śmiechu nie było wszyscy w zadumie i ciszy wyszli z kina. Warto pójść i obejrzeć, ale kto ma słabe nerwy może być ciężko.
Na górę

Postautor: Gość » 27 paź 2016, o 20:21

To jest film instruktażowy dla partyzantki macierewicza
Na górę

Postautor: Gość » 27 paź 2016, o 20:50

do czego ta polityka, straszna tragedia, wiele cierpienia a Ty człowieku do wszystkiego mieszasz politykę współczesną, uszanuj choć ten jeden temat i nie sprowadzaj go do słabego politycznie poziomu 90% wątków na tym forum.
Na górę

Postautor: Gość » 27 paź 2016, o 21:26

Warto obejrzenia i uświadomienia do czego byli zdolni upowcy. Dzisiaj swołocz za naszą wschodnią czci ich jak bohaterów a w Tomaszowie można zobaczyć auta z czerwono-czarnymi flagami :evil:
Na górę

Postautor: Gość » 27 paź 2016, o 23:26

To fakt, ten film powinien obejrzeć każdy -warto!!! nie rozumiem jednego, kiedyś nie można było o tych rzeczach mówić, znaliśmy te historie z opowieści dziadków ale czasy się zmieniły więc dlaczego nauczyciele nie zabierają młodzieży na tę prawdziwą lekcję historii ?
Na górę

Postautor: Gość » 28 paź 2016, o 07:44

Chociaż w filmie pokazano mały ułamek bestialstwa banderowców poleciała mi łezka z oka. Nie polecam ludziom o słabych nerwach
Na górę

Postautor: Gość » 28 paź 2016, o 09:06

Gość pisze:To jest film instruktażowy dla partyzantki macierewicza



co trzeba mieć we łbie żeby napisac takiego posta. sieczkę? bawi ciebie los ludzi którym wydłubywano oczy i rozpruwano brzuchy?
Na górę

Postautor: Gość » 28 paź 2016, o 10:21

takiego wpisu człowiek zdrowy na umyśle, w tym wątku na pewno by nie zamieścił, oglądałem film bardzo przejmujący i pokazuje straszliwą tragedię i bestialstwo banderowców, najbardziej poruszyła mnie scena ze zrobieniem z kilkuletniego dziecka snopka i podpalenie żywcem do tego zabawa tym płonącym dzieckiem w kopanego, większość z oprawców napewno już nie żyje i na pewno smażą się w piekle a Ci którzy jeszcze żyją smażyć się będą, boli mnie jedynie to że na Ukrainie w dalszym ciągu propaguje się kult bandyty Bandery i jego bestialskich kompanów.
Na górę

Postautor: Gość » 28 paź 2016, o 17:32

zabronili pokazu na Ukrainie bo ukraincom wmawiają że UPA to wielkie heroje były bo ich NKWD wytłukło. i bardzo dobrze! przecież tych zwyrodnialców ktoś musiał wytłuc
Na górę

Postautor: Gość » 2 lis 2016, o 20:44

Straszny film
Na górę

Postautor: Gość » 3 lis 2016, o 05:08

Film straszny. A teraz sobie wyobraź , że żyją jeszcze ci którzy jakimś cudem tą rzeź przeżyli. Patrzyli z ukrycia na śmierć bliskich zarzynanych narzędziami gospodarskimi. A dziś włączą TV i słysza to samo co wtedy Sława Ukrainie, Herojom Sława
Na górę

Postautor: Gość » 3 lis 2016, o 09:17

Gość pisze:Film straszny. A teraz sobie wyobraź , że żyją jeszcze ci którzy jakimś cudem tą rzeź przeżyli. Patrzyli z ukrycia na śmierć bliskich zarzynanych narzędziami gospodarskimi. A dziś włączą TV i słysza to samo co wtedy Sława Ukrainie, Herojom Sława


A jeszcze wyobraź sobie , że tak samo wykrzykiwał w Kijowie na majdanie, naczelny dowódca pisiorków, i beretów mocherowych- Jaruś Kaczyński, mający się za wielkiego ''patriotę'', zresztą tak jak i cała jego partia!
Zdrajcy narodu Polskiego, tak samo jak i ci co na nich głosują ! :twisted: :twisted: :twisted:
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”