Podwyżka opłat za śmieci

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 13 kwie 2019, o 08:40

Panie Burmistrzu Szanowny i Rado Miasta. 60% to stanowczo za mało dla hołoty tomaszowskiej za śmieci. 100% należy podnieść. i tak będę płacić. to skaza na mapie Polskie. ten ciemnogród.
Jaki szanowny? Porąbało cię? Burmistrz razem ze swoją radą to gnoje pierdzielone. Sprzeciwił się się chociaż jeden? Robią wszystkim podwyżki i w dupci wszystkich mają. Podwyżka dla prowadzących działalność 50% jest normalna? Gnoje.
Rada ustala stawki maksymalne. Przedsiębiorstwa odbierające odpady nie mogą ich przekroczyć. Więc to one decydują o cenie. Obrzucanie obelgami burmistrza i rsdnych jest niewłaściwe. Pomijają że świadczy o prymitymiźmie autora.
Na górę

Postautor: Kermit11 » 13 kwie 2019, o 09:45



Jaki szanowny? Porąbało cię? Burmistrz razem ze swoją radą to gnoje pierdzielone. Sprzeciwił się się chociaż jeden? Robią wszystkim podwyżki i w dupci wszystkich mają. Podwyżka dla prowadzących działalność 50% jest normalna? Gnoje.
Rada ustala stawki maksymalne. Przedsiębiorstwa odbierające odpady nie mogą ich przekroczyć. Więc to one decydują o cenie. Obrzucanie obelgami burmistrza i rsdnych jest niewłaściwe. Pomijają że świadczy o prymitymiźmie autora.
Że tak spytam wtrącając się do tej rozmowy,gdzie w uchwale rady jest napisane iż cena za wywóz odpadów w mieście na mieszkańca może wynieść maksymalnie 16zł? Sztywno napisane że cena jest taka i taka więc proszę nie mydlić oczu.Od kiedy uchwały są konstruowane tak by zawarte w nich ceny usług mogły się wahać od-do pozostawiając do dowolnej interpretacji cenę za ostateczną usługę czy też dzierżawę lub sprzedaż?
Na górę

Postautor: odp » 14 kwie 2019, o 19:44

W wyniku jakich strasznych zmian na rynku mam płacić więcej za to, że w tym tygodniu zostanę w 2 workami resztek roślinnych których nie mogę wystawić do odbioru :?:
Co mam z tymi resztami powstałymi po wiosennych porządkach zrobić :?:

Do tej pory sprzątałem chodnik i trawnik przed posesją, ale w związku z tym że gałęzie leżą na trawniku od jesieni i nie ma kto ich zabrać, drzewa (lipy) nie poprzycinane rosną jak chcą, po robotach koparką nie ma kto posprzątać i zaczyna to wszystko przypominać obraz nędzy i rozpaczy sprzątanie poza posesją skończyłem.

Wstyd mi za wygląd ulic naszego miasta, wystarczy pojechać gdziekolwiek dalej i okazuje się że można ładnie utrzymać chodniki i trawniki - chociażby Cieszanów, Oleszyce, Przeworsk, nie mówiąc o Rzeszowie jeśli lecimy w tamtym kierunku.

Postarajcie się ulepszać to co jest, i nie psuć czegoś co zaczęło poprawnie funkcjonować (mówię o odbiorze odpadów-moim zdaniem było w porządku).
Na górę

Postautor: Gość » 14 kwie 2019, o 21:18

masz rację przestajemy sprzatać chodniki bo zabraknie nam miejsca w pojemniku na resztki obiadowe a te w związku z nadchodzącym latem będą śmierdzieć
Na górę

Postautor: Zosia1 » 15 kwie 2019, o 07:02

Jeśli chodzi o sprzątanie trawników to ja też już z tym kończę. Po tym jak były obcinane gałęzie z drzew pozbierałam pozostałości , zagrabiłam też trawnik, wszystko spakowałam do worków i te worki leżą już trzeci tydzień, nikt ich nie zabiera, a do własnych pojemników nie włożę, bo nie mam miejsca.
Na górę

Postautor: Gość » 15 kwie 2019, o 11:35

Jeśli chodzi o sprzątanie trawników to ja też już z tym kończę. Po tym jak były obcinane gałęzie z drzew pozbierałam pozostałości , zagrabiłam też trawnik, wszystko spakowałam do worków i te worki leżą już trzeci tydzień, nikt ich nie zabiera, a do własnych pojemników nie włożę, bo nie mam miejsca.
no chyba nie wywiozą. tylko to co w pojemniku. worki trzeba samemu na sortownie. tak zrozumialem :roll:
Na górę

Postautor: sebix » 15 kwie 2019, o 21:03

Nie będą odbierać odpadów które ZA NICH posprzątali mieszkańcy domów??
WTF ?
Na górę

Postautor: Gość » 15 kwie 2019, o 21:10

Nie będą odbierać odpadów które ZA NICH posprzątali mieszkańcy domów??
WTF ?
na to wychodzi :roll:

ODPADY ULEGAJĄCE BIODEGRADACJI zbieramy w pojemnikach brązowychtrawa , liście , nienadające się do spożycia owoce i warzywa, trociny, kwiaty doniczkowe i cięte,( gałęzie, krzewy itp. odbierane będą tylko rozdrobnione z pojemników).

Do pojemnika nie wrzucamy: innych rodzajów odpadów np. woreczków foliowych, papieru, puszek, opakowań plastikowych i szklanych. UWAGA ! - zabrania się wynoszenia przed posesję gałęzi i krzewów nie będą odbierane odpadywystawiane luzem lub w workach .

http://www.pgkim.tomaszow.lubelski.mbne ... df.io_.pdf

czyli tylko to co się zmieści w brązowym pojemniku. worki możesz sam odwieźć na sortownię bo nie odbiorą :roll:
Na górę

Postautor: sebix » 15 kwie 2019, o 21:22

W takim razie trzeba miasto ZMUSIĆ żeby zaczęło dbać o czystość i porządek. Aby regularnie sprzątali chodniki i kosili trawniki.

W końcu podnieśli koszty odbioru odpadów więc mieszkańcy powinni mieć chodniczki wyczyszczone, a trawniczki obcięte, czyż nie tak?
Na górę

Postautor: Gość » 16 kwie 2019, o 10:59

masz rację przestajemy sprzatać chodniki bo zabraknie nam miejsca w pojemniku na resztki obiadowe a te w związku z nadchodzącym latem będą śmierdzieć
rozmawialem dzisiaj z osoba, ktora zawsze na wiosne podcina, formuje drzewka na pasie zieleni przed swoim domem, stwierdziła, ze nigdy wiecej tego nie bedzie robic bo nie ma zamiaru wywozic tych patykow POCIETYCH NA 10 -20cm na własny koszt i nie bedzie wyreczac pracownikow odpowiedzialnych za czystosc ulicy, pytanie jest takie :kto zyskał a kto stracił na nieprzemyslanej decyzji? czy jest tak duzo pracownikow , ktorzy tak zadbaja o wyglad ulic ? nikt nie pomyslał, ze ogrom prac wykonywali sami mieszkancy, ktorzy teraz oleli sobie"wyglad przed posesja ,skoro nawet miasto nie raczy zabrac ,,SWOICH" gałezi podcietych przez ludzi dobrej woli, mysle ,ze podobnie bedzie z koszeniem trawnikow ---przez nieprzemyslane decyzje miasto bedzie brudne i zaniedbane , czy aby o to chodziło władzy?
Na górę

Postautor: Gość » 16 kwie 2019, o 14:39

A teraz pracownicy odpowiedzialni za wygląd ulic więcej pracy a mniej płacy. O to chodziło wybrańcom ludu. :?:
Na górę

Postautor: Porz » 16 kwie 2019, o 14:53

Pod jaki numer dzwonić i kogo naciskać aby miasto posprzątało chodnik przed moją posesją zasypany po robotach ziemnych prowadzonych na wiosnę? Ja sprzątać nie zamierzam.
Ma ktoś numer?
Na górę

Postautor: Gość » 16 kwie 2019, o 17:10

Heh.. Faktycznie nie pomyślałem o tym ze ludzie na własną rękę sprzątają tereny przydrożne... No to UM sobie nie polepszył sytuacji bo teraz będą mieli ooo wieeeele więcej koszenia. A jak skoszą to i zgrabią bo będziena ulicy po jakimś czasie. No chyba że uchwali się spec ustawe 😵😵 jak z odśnieżaniem...Troche chaotycznie wprowadzono zmianę. PGKiM będzie to na ręke bo teraz za odpady zielone przydrożne skosi dodatkową kase od MZD lub BUDiA ( bądź innego zarządcy drogi).Do tej pory większość trafiała w strumień odpadów z gospodarstw domowych.Sprytnie. Ktoś z PGKiM wiedział jak się ustawić w tym roku. A że to spółka miejska...to wolność Tomku w swoim domku.
PS. Nawet gdyby ktoś inny startował w przetargu to zwyciezca i tak jest jeden 😜. Miasto chyba nie robi wszystkiego co może w celu obniżenia kosztów. W rejestrze działalności regulowanej jest więcej wpisanych firm odbuerających odpady...czy ktoś z nimi rozmawiał na temat tego jak skonstruować przetarg aby było taniej? Warto rozmawiać. Mnie zastanawia skąd dysproporcja cen dla firm i dla gospodarstw... Firma gdy segreguje ma 20% taniej...Mieszkaniec gdy nie segreguje płaci drugie tyle. Ale takie jest Prawo i Niesprawiedliwość. 😳
Na górę

Postautor: Gość » 16 kwie 2019, o 21:12

Z tym chodnikiem to jest jakiś Matrix. Jak chcesz tam coś na chwile złożyć to wnosisz opłatę za zajęcie. Przychodzi zima i cudownie chodnik zmienia właściciela. Masz OBOWIĄZEK odsnieżac i posypać piaskiem
Na górę

Postautor: Gość » 16 kwie 2019, o 21:14

https://umtomaszowlubelski.bip.lubelski ... p2=1361112

Strona 5. 13 głosów za podniesieniem opłaty. Nie wstrzymał się NIKT....
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”