Blokada granicy!!

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 12 gru 2023, o 13:13

Wzial sprawy w swoje rece. Wladza centralna nie kwapila sie do zajecia sie problemem na granicy.
Na górę

Postautor: Gość » 12 gru 2023, o 15:33

Raczej wyczuł wiatr wiejący z innej strony. Burmistrz Lubyczy za to nadal czeka na wytyczne z KC PiS i protestu nie rozwiązuje.
Na górę

Postautor: Gość » 13 gru 2023, o 07:16

Wróbelki ćwierkają, że dzisiaj zostaną zlikwidowane pozostałe blokady. Konfederaści po udanym ataku gaśnicą Brauna jeszcze długo będą w defensywie.
Na górę

Postautor: Gość » 13 gru 2023, o 20:43

Do trudnych tematów w relacjach Polski z Ukrainą dojdzie jeszcze jedna konfliktowa sprawa. Polscy producenci buraków cukrowych i cukru oczekują wprowadzenia embarga na cukier importowany z Ukrainy.

https://wiadomosci.wp.pl/minister-rzadu-tuska-ma-na-biurku-papiery-z-dopiskiem-pilne-nowa-afera-w-relacjach-z-ukraina-6973304013658752a

kolejni ruscy agenci i konfederaci:):):)
Na górę

Postautor: Gość » 14 gru 2023, o 08:05

Agenci wszędzie agenci
Na górę

Postautor: Gość » 14 gru 2023, o 10:00

W ceny cukru w latach 2022/2023 wzrosły w Polsce o 80% i był to jeden z najwyższych wskaźników w UE. Opłaca się przywozić towar nawet z Portugalii. zawdzięczamy to cukrowemu oligopolowi Sud Zucker, Nord Zucker, KSC. Więc drogi konsumencie ten oligopol dba o swoje interesy i żadnego patriotyzmu w tym niet. Chyba, że tak lubiany na tym forum interes spółek niemieckich :).
https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/w/ddn-20230428-2
Na górę

Postautor: Gość » 14 gru 2023, o 10:31

Agenci wszędzie agenci
Grzegorz Klaun sam zapracował na swoją opinię. Jeśli mówisz na wstępie, Szczęść Boże, to należy się zastanowić, do którego Boga tak naprawdę się zwróciłeś.
Na górę

Postautor: Gość » 14 gru 2023, o 10:44

przez 8 lat rządził PIS, teraz PO_Polska2050_Lewica a wszyscy jakiegoś prdolca dostali jakby poziom naszego życia zależał od Brauna czy 18 posłow Konfederacji
Na górę

Postautor: Gość » 15 gru 2023, o 20:57

Decyzją wójta gminy Dorohusk protest polskich przewoźników na granicy został zmuszony do rozwiązania. Poszkodowani nierówną konkurencją ze strony ukraińskich kierowców transportowcy musieli udrożnić przejście graniczne. Decyzja od początku spotkała się z krytyką i, jak zapewniali manifestanci, nie miała podstaw. Rację przyznał im sąd, który uchylił postanowienie samorządowca.
Na górę

Postautor: Gość » 15 gru 2023, o 22:32

"Od momentu tymczasowego zawieszenia ceł i kontyngentów na import ukraińskich produktów rolnych, import cukru z Ukrainy do UE wzrósł kilkudziesięciokrotnie" - alarmuje związek, podkreślając, że najbardziej narażone na konsekwencje są państwa przygraniczne.  

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-kolejny-produkt-z-ukrainy-zalewa-polske-producenci-pisza-do-,nId,7211052#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-kolejny-produkt-z-ukrainy-zalewa-polske-producenci-pisza-do-,nId,7211052

wojny i tak nie wygrają ale nasze rolnictwo wykończą
Na górę

Postautor: Gość » 16 gru 2023, o 21:57

Logistyka
DROGOWY
Wójt Dorohuska cofnął zgodę na protest przewoźników
Wczesnym popołudniem przewoźnicy będą musieli zdjąć blokadę, ale zapowiadają odwołanie od decyzji wójta.
Publikacja: 11.12.2023 13:46

Protestujący kontrolują dokumenty przepuszczanego transportu. Dorohusk, 16 XI 2023
Protestujący kontrolują dokumenty przepuszczanego transportu. Dorohusk, 16 XI 2023

Foto: Robert Przybylski

Robert Przybylski

Protestujący na przejściu w Dorohusku przewoźnicy otrzymali po 13.00 informujące o rozwiązaniu protestu. – Najciekawsze, że już wczoraj Ukraińcy wiedzieli, że jutro będzie po proteście – zauważa jeden z protestujących Rafał Mekler.

Wniosek o rozwiązanie protestu złożyła 6 grudnia w Urzędzie Gminy Dorohusk warszawska kancelaria Romańczuk i Partnerzy, reprezentująca Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych Ukrainy (ASMAP).

Czytaj więcej

Od poniedziałku zablokowany terminal w Zahony
DROGOWY
Od poniedziałku zablokowany terminal w Zahony
Przewoźnicy są zaskoczeni i rozczarowani decyzją wójta. Na przejściu w Dorohusku jest spokój, policja nadal wypełnia swoje zadania pilnując kolejki i co godzinę prowadząc do przejścia granicznego samochody.

Nie ma jednak sygnałów, aby wójtowie pozostałych gmin mieli pójść w ślady wójta Dorohuska. – Rozmawiałem z wójtem gminy Radymno, który w pełni nas popiera i nie zamierza cofać zezwolenia na protest w Korczowej. Podobnie w Hrebenne – zapewnia Tomasz Borkowski.

Przewoźnicy są tym bardziej rozczarowani, że do walki o prawa unijnych przewoźników włączyli się Słowacy i właśnie to tego poniedziałku Węgrzy, którzy zablokowali przejście graniczne Zahon. Dlatego zapowiadają odwołanie od decyzji wójta gminy Dorohusk.

Według danych lubelskiej KAS, na przejazd na Ukrainę oczekuje w Dorohusku 900 ciężarówek (czas oczekiwania szacowany jest na 5 dni), w Hrebenne 790 (czas oczekiwania 8 dni). W Zosinie czas oczekiwania wynosi 4 godziny, w Dołhobyczowie 22 godziny.

Protest w Dorohusku rozpoczął się 6 listopada. Przedsiębiorcy domagają się równych warunków konkurowania z ukraińskimi przewoźnikami, którzy wchodzą na rynek przewozów między krajami unijnymi oraz kabotażowych, łamiąc umowę transportową pomiędzy Unią Europejską i Ukrainą. Przewoźnicy potracili rynki unijne, nie będąc w stanie konkurować z przedsiębiorcami z Ukrainy, którzy oferują stawkę nawet 0,75 euro za km, nieosiągalną dla unijnych firm.



Wstyd i hańba, słudzy Ukrainy
Na górę

Postautor: Gość » 26 gru 2023, o 20:20

Miły widok jak siedzą kundle w budach na Dąbrowie. Jebać banderowską ukraine.
Na górę

Postautor: Gość » 29 gru 2023, o 15:06

CHWAŁA UKRAINIE!- I BRACIOM UKRAIŃCOM!
Trasa Lublin- Chełm, godzina 22:10. Staję w korku pomiędzy Bezek Kolonia, a Stołpie. Cierpliwie
czekam, aż korek się rozjedzie...
...Nagle czuję uderzenie w bok samochodu oraz huk. Widzę, że z boku, między ciężarówkami stojącymi
na poboczu, wybiega grupa (ok. 15- 20 osób). Otaczają samochód po bokach i przed maską, uderzając
w drzwi i szyby...
Nagle jeden z nich zaczął uderzać w szybę od strony dziecka oraz próbował
otworzyć drzwi, które były zablokowane (widać to na załączonym zdjęciu, słyszeli i widzieli, że siedzi
tam dziecko... Krzyczą, świecą mi latarką po oczach, są agresywni. Słyszę, że ktoś ponownie uderzył w
szybę od strony córki, dziecko płacze, jest przerażone. Nie było czasu na zastanawianie się,
bezpieczeństwo mojej rodziny było zagrożone. Ruszyłem, uciekłem, uwolniłem nas – zwał jak zwał.
Zadbałem o bezpieczeństwo mojej rodziny. W między czasie (przed ruszeniem) żona zadzwoniła na
numer alarmowy i zgłosiła, że grupa ukraińców zaatakowała nas, otoczyli nas, boimy się. Za kilka
kilometrów (przed Stołpiem) zauważyliśmy stojący radiowóz, zjechaliśmy żeby zrelacjonować co się
stało i zgłosić napaść. Usłyszeliśmy jedynie, że ten patrol nie może się stąd ruszyć, że takie sytuacje
dzieją się tu codziennie, że musimy jechać na komendę. Ruszyliśmy w stronę Chełma, ale już po kilku
minutach zauważyliśmy jadący za nami radiowóz na „bombach”, świecący nam długimi. Policjant podchodzący do samochodu żeby mnie wylegitymować, pierwsze o co zapytał to
„dlaczego uciekł Pan z miejsca zdarzenia? Potrącił Pan grupę osób nie udzielając im pomocy”.
Odpowiadam, że zostałem zaatakowany, musiałem uciekać. Po 40 minutach
oczekiwania – nie wiem na co – policja decyduje, że wracamy na miejsce zdarzenia i robimy
konfrontację z tamtą grupą. Wpisał więc, że kierowca nie
jest w stanie wskazać konkretnej osoby. „co miałem zrobić?” policjant
odpowiada „wysiąść z samochodu i podejść do radiowozu, który stał niedaleko” albo „na pewno nie
ruszać”. Widzicie chyba Państwo sami jak absurdalnie to brzmi ... Policjant wykrzykuje, że mogłem
połamać im nogi, a nawet zabić, odpowiadam więc, że mogli wybić szybę i zrobić krzywdę mojemu
dziecku (jak zresztą wspomniałem, drzwi są wgniecione kopnięciem od strony, gdzie siedziało
dziecko).
Co na to policjant? „Nie będziemy teraz gdybać, nic Panu nie zrobili”.
Siedziałem w samochodzie 4 godziny, aż przyjechał technik. W między czasie ukraińscy kierowcy palili
papierosy z owym policjantem, po czym oznajmili, że idą spać do swoich ciężarówek. Policja nie
zaprotestowała. A ja nadal siedziałem zamknięty w swoim samochodzie.
Nasuwają mi się nadal dwa pytania. Kto pokryje w tym przypadku poniesione straty materialne, a
przede wszystkim, kto poniesie konsekwencje związane z aktualnym stanem psychicznym żony oraz
dziecka.
Ludzie, musimy skończyć w końcu to bezprawie tej „społeczności” w Naszym kraju. ""
Na górę

Postautor: NEO » 8 sty 2024, o 17:15

To kto poblokował berlin i największe miasta,konfederacja czy ruskie trolle?Aaa zapomniałem Niemcom,Francuzom można protestować I blokować drogi,tylko my mamy siedzieć cicho.Na szczęście jest porozumienie oszukanej wsi i z naszych podatków dopłacimy 2.5mld do kukurydzy i znowu braty wygrali.Jaki rząd taki sukces.
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2024, o 17:08

Uważajcie, ludzie, pochodzacy ze wschodniej Europy Z CHARAKTERYSTYCZNYM AKCENTEM, dzwonią, udają pracowników banku, klamia, ze ktos rzekomo wzial kredyt w banku x na osobę do której wydzwaniają . Chcą wyłudzić dane DO LOGOWANIA W BANKU. TO PROBA KRADZIEZY PIENIĘDZY Z KONTA.
UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW. Na zakupy w internecie, szczególnie starsze osoby na wyłudzanie pieniędzy na różne sposoby.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”