Pseudo liceum z klasa w TL:> :|

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: ksywka » 21 cze 2006, o 22:14

Mylisz się koleś. P. Palak nie była wcale popierana przez władze powiatu. Ich faworytem był p. Późniak. Na miescie mówią, że to miała być nagroda za to, że poparł koalicję, która teraz rządzi powiatem. A co do oceny samych władz to moze i masz racje.
Na górę

Postautor: Pedro » 22 cze 2006, o 19:12

Jak z plotek wynika, to nową dyrektor poparli przedstawiciele Rady Pedagogicznej , Rady Rodziców ,jeden ze zwiazków zawodowych i przedstawiciele Kuratorium . To wystarczyło ! A jak będzie to czas pokaże.W listopadzie kolejne wybory samorządowe . Tak więc od oceny nowych władz, a w zasadzie od nowego starosty zależeć będzie ocena kierowania tą szkołą i ewentualna zmiana na tym stanowisku ! Pozdrawiam .
Na górę

Postautor: Gość » 22 cze 2006, o 19:30

Dyskusja dobra rzecz ale mam wrazenie ze sie za duzo zlego mowi o tym liceum.Jakas nagonka -poparli i jest wszystko zgodnie z prawem.MOzna duzo gdybac dopoki sie nie zmierzy ze szkolna rzeczywistoscia brakiem moywacji i widokow na lepsze zycie z wysztalceniem u, u uczniow.skad wiadomo ze zmiana dyrekcji to juz wszystko cacy.tez bym nie ustapil choc ciezko sie pracuje w charakterze kogos z zewnatrz.nie ustepuje minister i wielu innych.pamietajmy ze poziom mlodziezy zalezy od tego jacy przychodza uczniowie.P PALAK moze teraz kombinowac jak zadowolic opinie ma na to pare lat i doswiadczenie.jesli komus zalezy na poziomie to wlasnie jej.czy w innych szkolach jest lepiej????
Na górę

Postautor: s » 22 cze 2006, o 20:17

skoro twierdzisz, że poziom szkoły zależy od uczniów, to zwróć uwagę na to, że do liceum na górce byli przyjmowani niekiedy uczniowie słabi, z niskimi wynikami egzaminów gimn. pamiętam listy przyjęć sprzed 3 lat, na których dwie ostatnie osoby miały ilość punktów drastycznie niską w porównaniu do całej reszty. jak im się to udało? można snuć domysły.
dodam, że znajomość rodziców z panią Palak ułatwia życie w tej szkole :] sama miałam w klasie dziewczynę, która nie powinna w ogóle dostać się do tej szkoły, dowód mam taki, że myślano o nauczaniu indywidualnym (do którego nie doszło). jej matka jest znajomą dyrektorki, o czym miałam okazję przekonać się osobiście.
Na górę

Postautor: Gość » 22 cze 2006, o 20:39

Anonymous pisze:O poziomie nauczania decyduje nie tylko dyrektor, ale także nauczyciele i (przede wszystkim) młodzież. A ze przez ostatnich parę lat przyjmowano kazdego, kto zapukał do dzwi liceum, to nic dziwnego, że poziom nauczania obniżył się do tych kołatających na samym końcu, ale za to najgłośniej. Często przy wsparciu powiatowych VIPów. I to był rzeczywiscie największy błąd p. dyrektor wspieranej w tym dziele przygarniania miernot przez swoich mocodawców. I zagęszczania klas ponad wszelkie możliwe normy.


Mam nadzieję, ze P. Palak nauczona doświadczeniem nie popełni tego samego błedu. Tym bardziej, że władze na to nie zasługuja, gdyż za lojalność odpłaciły się wystawieniem kontrkandydata w osobie P. Pużniaka. Jak widać bliższego im niż osoba p.dyrektor, a może bardziej zasłużonego?. To się nazywa wdzięczność w wydaniu powiatowym.
Na górę

Postautor: Pedro » 25 cze 2006, o 00:41

Niektórzy Goście wiedzę na temat konkursów na dyrektora mają kiepską .
Twierdzenie ,że że władze powiatu specjalnie wystawiły drugą osobę w celu stworzenia konkurencji na to stanowisko jest absurdalne . Konkurs był otwarty dla wszystkich osób spełniających warunki określone w przepisach Ministra Edukacji i chętnych było aż 5 osób ,a nie 2 .To,że w końcowym etapie konkursu zostało 2 osoby to wynikało raczej z prac komisji oceniającej kandydatów , a samo głosowanie to już niestety decyduje najczęściej poparciem określonych stron - uczestników konkursu . To nie znaczy ,że największą ilość głosów zdobędzie najlepiej przygotowany kandydat . Ludzie , nie szukajcie tu żadnej demokracji, ani walki o lepszą szkołę , dobro dzieci ,podniesienie poziomu nauki itp.hasła . Przecież w Tomaszowie wiele takich stanowisk obsadzonych jest w podobny sposób . Ważne jest aby był to " Nasz człowiek " zgodnie z hasłem TKM ,które stosują wszystkie po kolei opcje polityczne - i w mieście, i w powiecie, itd. w całej kolejnej już RP .
Na górę

Postautor: Komahr » 25 cze 2006, o 13:53

Chrzanicie. Układy, układy, wojewoda.
Na górę

Postautor: Gość » 25 cze 2006, o 14:29

no taka wypowiedz w ciemno komahr.Wojewoda na pewno nie poparlby kogos tak krytykowanego jak PP a na dodatek z innej partii.jesli juz to poparlby kandydature z dobrea opinia P POzniaka.wygral ten kto mial najwieksze poparcie komisji konkursowej i prawidlowo
Na górę

Postautor: Puźniak » 25 cze 2006, o 21:24

ksywka pisze:Mylisz się koleś. P. Palak nie była wcale popierana przez władze powiatu. Ich faworytem był p. Późniak. Na miescie mówią, że to miała być nagroda za to, że poparł koalicję, która teraz rządzi powiatem. A co do oceny samych władz to moze i masz racje.
Na górę

Postautor: mikrus » 25 cze 2006, o 22:16

Oczywiście ,że wojewoda poparłp.Alę poprzez swoich w KO w Zamościu,ponieważ dla nich lepsza jest d...ka,która przez 5 lat pracy wyprowadziła kupę szmalu ze szkoły i doprowadziła liceum na górce do najnizszego poziomu w historii niż kandydat ,który się sprawdził w gimnazjum nr 2 lecz nie spełniał kryteriów politycznych.Myślę,ze teraz postąpiłby inaczej i nie popierałby tej mafii tomaszowskiej w powiecie.Wracając do obecnej d..ki to lepiej niech zapłaci za wszystkie obiady(4 obiady dzienniex5lat) wynoszone ze stołówki szkolnej dla całej rodziny.To narazie wszystko.Miłej lektury.Plum.plum.
Na górę

Postautor: obca » 25 cze 2006, o 22:40

Mam takie małe pytanko czy zna ktoś z tu obecnych nijakiego hooka?? Piotrek P ?? ważne !! jeśli tak proszę o pilny kontakt albo chociaż pozostawianie tu jakiegoś numeru kontaktowego do niego to pilne!!!
Na górę

Postautor: gosc1 » 26 cze 2006, o 10:31

gdybanie, przypuszczenia, głupoty...

Większość przedstawionych tu "faktów" (a może raczej mitów) jest wyssanych z palca. Chyba nikt z tu piszących nie zna sprawy od środka (ja tez nie), a snuje teorie spiskowe niemal jak bracia kaczyńscy widząc wszędzie układ.

Trzeba się pogodzić z tym co jest (niestety), tak naprawde dziwi mnie koncowy werdykt, w końcu rada rodziców jak i r pedagogiczna miały łacznie sporą liczbę głosów, a to własnie im powinno zależeć najbardziej na poprawie. Jednak musiało być inaczej bo nie wierzę że cała reszta głosowała inaczej.
Tak to jest w naszym kraju najpierw sie wybiera potem się narzeka...[/img]
Na górę

Postautor: wues » 28 cze 2006, o 08:05

Nie wiem kto temat wyrzucił, ale jak się robi wielkiie coś, niewiadomo co, to go przywróce i zamkne zgodnie z życzeniem
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”