Czy lekarze mogą strajkować?

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Rumok » 22 maja 2006, o 22:11

CZY u nas strajkują?
Na górę

Postautor: Gość » 22 maja 2006, o 23:52

Mogą.
Na górę

Postautor: Gość » 23 maja 2006, o 12:29

ja uważam że nie mogą to tak jakby łamać przysięgę
Na górę

Postautor: Komahr » 23 maja 2006, o 14:31

Anonymous pisze:ja uważam że nie mogą to tak jakby łamać przysięgę


ROTFL: :P
W Konstytucji (chyba, jak nie, to w innym dokumencie, ale raczej tam) jest prawo do strajku.
Na górę

Postautor: Gość » 23 maja 2006, o 16:10

Mogą, nie mogą co za różnica....wkoncu itak w większości naszych polskich szpitali ich praca wygląda jak jeden wielki strajk...dochodzą do tego jeszcze te niskie nakłady na służbę zdrowia(które rzekomo mają się poprawic) w co itak szczerze wątpie...:/

A co do tego czy łamią przysiegę czy nie...to wydaje mi się, ze chyba nie, bo skoro udzielają pomocy pacjetom, których zagrozone jest zycie...(chociaz na tyle dobrze..)
Na górę

Postautor: g » 1 cze 2006, o 10:38

Czy to prawda ze w prywatnych gabinetach tez strajkuja????
Na górę

Postautor: kOvAl » 1 cze 2006, o 21:28

g pisze:Czy to prawda ze w prywatnych gabinetach tez strajkuja????

LOL

Ten strajk tak naprawdę w swojej wymowie jest bardzo smutny, świadczy o zapaści w społeczeństwie... W kraju dzieje się naprawdę źle, ludzie są zmęczeni przepychankami na górze i olewaniem przez polityków nas, wyborców. Pokazała to frekfencja, pokazuje emigracja. Przyszłość się nie rysuje różowo...
Na górę

Postautor: Gość » 2 cze 2006, o 14:12

A gdzie w naszym mieście są ci biedni lekarze?
Juz od dawna bużo biedniejsi mają kasy fiskalne a oni czeszą dalej.
Nikt nie miałby żalu gdyby jeszcze pomagali a przynajmniej nie szkodzili
Na górę

Postautor: Gość » 11 cze 2006, o 20:17

chyba rzad to przeczytał bo rozważają wprowadzenie kas fiskalnych dla lekarzy,dobrze byłoby abyśmy mogli sobie to odliczyć od podatku wtedy wszyscy wymagaliby tych kwitków od nich
Na górę

Postautor: Gość » 19 cze 2006, o 11:25

czy oni teraz nie składaja przysiegi?
Na górę

Postautor: vasyl » 19 cze 2006, o 13:02

Anonymous pisze:czy oni teraz nie składaja przysiegi?

Podobnie jak Ty, podczas I komunii.
Na górę

Postautor: Mathmi Thenthur » 19 cze 2006, o 14:40

vasyl pisze:
Anonymous pisze:czy oni teraz nie składaja przysiegi?

Podobnie jak Ty, podczas I komunii.


Porównujuesz przysięgę małego, pewnie jeszcze nie w pełni świadomego dziecka dotyczącą picia i palenia do przysięgi dorosłego człowieka dotyczącej służbie drugiemu człowiekowi, dbaniu o jego zdrowie i życie? Są zawody czy drogi życiowe, którymi iść powinni ludzie z powołaniem. Jeżeli więc się decydują na to, wiedzą z czym to sie wiąże, a mimo to najzwyczajniej w świecie to olewają to coś jest z nimi nie tak chyba.
Na górę

Postautor: vasyl » 19 cze 2006, o 15:13

Nie inaczej. W zasadzie nie wiem czemu to napisałem, bo byłem pewny szybkiej riposty z jakiejkowlwiek strony. Bardziej chciałem przerysować sam fakt przysięgi, która notabene jest wypowiedziana.. no właśnie, na co oni przysięgają?
Niektórzy po prostu nie mają zasad. Tak było i tak pewnie zostanie.
Na górę

Postautor: Mathmi Thenthur » 19 cze 2006, o 15:38

To jak oni traktują przysięgę nie znaczy, że my nie powinniśmy od nich egzekwować jej dotrzymania. Albo niech ją zniosą publicznie przyznając się do tego, że mają ją gdzieś, albo niech się jej trzymają i będą z niej rozliczani.

Tutaj jest tekst jakby coś http://pl.wikisource.org/wiki/Przyrzeczenie_Lekarskie

Polecam punkt: "Strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić"
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”