O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 23 paź 2016, o 23:54

Gość pisze:
Gość pisze:Burmistrz w Niemczech a "nowa" "stara" pani dyrektor przesłuchuje i straszy pracowników.

pojechał dorobić? Szparaga czy na jabłka? Dałby cynk jak dobra robota.


Moim zdaniem był "w centrali" odebrać antykaczystowskie instrukcje. ale moge się mylić
Na górę

Postautor: Gość » 24 paź 2016, o 00:01

czytam pisze:Nie każda droga która jest w gminie do niej należy. Ta do Dynisk jest powiatowa i to powiat może, a nawet powinien najwięcej zrobić. Przymiarki idą już kolejny rok. Według jednych dobrze poinformowanych zrobią w tym roku, według innych w przyszłym. Dużo zależy od zimy, a jeszcze więcej od pieniędzy.


To po jaką cholerę w 2011 wójt obiecał, w wywiadzie gazetowym, że w następnym roku ta droga będzie naprawiona?
Na górę

Postautor: Gość » 24 paź 2016, o 07:25

Gość pisze:
czytam pisze:Nie każda droga która jest w gminie do niej należy. Ta do Dynisk jest powiatowa i to powiat może, a nawet powinien najwięcej zrobić. Przymiarki idą już kolejny rok. Według jednych dobrze poinformowanych zrobią w tym roku, według innych w przyszłym. Dużo zależy od zimy, a jeszcze więcej od pieniędzy.


To po jaką cholerę w 2011 wójt obiecał, w wywiadzie gazetowym, że w następnym roku ta droga będzie naprawiona?

Każdy kto myśli to wie ze to droga powiatu i gmina nie bedzie sama jej remontowc. Wójt mowil to co uslyszal od starosty. to dobrze ze sie wójt stara i pyta.
Na górę

Postautor: Gość » 24 paź 2016, o 08:00

Pytac to moze dzieczyny czy mu dadza du.... A tu trzeba robic. Drog nie ma ludzie z kazdej stroby gmint zli na leszynskiego.
Na górę

Postautor: Gość » 24 paź 2016, o 14:40

Gość pisze:
Gość pisze:
To po jaką cholerę w 2011 wójt obiecał, w wywiadzie gazetowym, że w następnym roku ta droga będzie naprawiona?

Każdy kto myśli to wie ze to droga powiatu i gmina nie bedzie sama jej remontowc. Wójt mowil to co uslyszal od starosty. to dobrze ze sie wójt stara i pyta.


Z tym staraniem się wójta, to bym raczej nie przesadzał ...
Szkoda, że wójt nie mieszka w Machnowie i nie dojeżdża codziennie. Podejrzewam, że szybciej byłaby droga wyremontowana.
Na górę

Postautor: Gość » 26 paź 2016, o 20:17

Dywanik na Maxhnika położony ale dlaczego nie ma drogi na Kniazie ? Po piasku jechać końcowy odcinek asfaltu z dziurami. Oboecuwał wójt Tomasz nam tą droge obiecywał a nie ma w dalszym ciągu.
Na górę

Postautor: abcde » 27 paź 2016, o 20:40

Gość pisze:http://www.zslubycza.pl/

Dla Rady Rodziców
http://ratujmaluchy.pl/index.php?option ... 04&Itemid=

Radzie Rodziców znane są przepisy prawne regulujące zasady jej działania, a także pobierania składek, czyli Ustawa o systemie oświaty.
Ktoś tu już pisał, że należy wielu tu piszącym nauczyć się czytać ze zrozumieniem.
Dla wyjaśnienia jednak dodamy, że chodzi nam o moralny obowiązek, jak mamy wobec dzieci a sprowadzających się do tego m.in. aby dzieciom kupić buty, zeszyty itd.telefony(!) i powinniśmy też wiedzieć,że mamy obowiązek wpłacenia składki na konto Rady Rodziców. Pieniądze gromadzone przez Radę wykorzystywane są na potrzeby dzieci (m.in. zakup różnych pomocy naukowych), wszystkich i w jednakowym stopniu, przecież dzieci muszą być jednakowo traktowane, bez względu na przepisy prawa.
Członek Rady Rodziców.
Na górę

Postautor: Keisza » 28 paź 2016, o 06:10

Dlaczego szkoła źle informuje i kłamie żądając od nas rodziców pieniedzy na rade rodziców skoro nie jest ro obowiązek tylko datek dobrowolny. Ja nie zapłace dlatego m.in. że edukacja w tym kraju jest DARMOWA i nie może nikt wymagać żebym jako rodzic dofinansowywała szkołe. A poza tym nie podobają mi się pewne sprawy.
Na górę

Postautor: Gość » 28 paź 2016, o 10:59

Później będzie jakaś wycieczka czy inna sprawa dofinansowana z rady rodziców i Twoje dziecko pojedzie za moje pieniądze, bo wątpię, że jak usłyszysz, o dopłacie rady rodziców do wyjazdu to polecisz na ochotnika dopłacić bo na radę nie zapłacone. Ciemnogród, wszędzie na krzywy ry... twarz
Ja tam też nie mam ochoty na to płacić, ale jak większość płaci to i ja, nie musi mnie nikt sponsorować! Zresztą najczęściej Ci, których nie stać zapłacą, a Ci których stać nie.
Na górę

Postautor: list » 28 paź 2016, o 11:27

Keisza pisze:Dlaczego szkoła źle informuje i kłamie żądając od nas rodziców pieniędzy na rade rodziców skoro nie jest ro obowiązek tylko datek dobrowolny. Ja nie zapłacę dlatego m.in. że edukacja w tym kraju jest DARMOWA i nie może nikt wymagać żebym jako rodzic dofinansowywała szkołę. A poza tym nie podobają mi się pewne sprawy.


Jak źle informuje! Odwołuje się wręcz do inteligencji Rodziców! Tak, jak wyjaśnili - mamy obowiązki wobec dzieci - po prostu! Wiele szkół wręcz żąda, uzasadniając to dobrem dzieci i rodzice to rozumieją, ale u nas oczywiście jest problem ze zrozumieniem lub w ogóle myśleniem. Śmieszy mnie wpis wyżej "bo mi nie pasuje" czy coś w tym stylu. Zawsze się doszukujecie "drugiego dna". A przecież na wywiadówkach jest przedstawiane sprawozdanie Rady ze szczegółowym zestawieniem wydatków, ale większość na ogólne zebrania nie chodzi - po co przecież żale lepiej wylać na plotkarską stronę!
Na górę

Postautor: Gość » 28 paź 2016, o 13:07

Gość pisze:Później będzie jakaś wycieczka czy inna sprawa dofinansowana z rady rodziców i Twoje dziecko pojedzie za moje pieniądze, bo wątpię, że jak usłyszysz, o dopłacie rady rodziców do wyjazdu to polecisz na ochotnika dopłacić bo na radę nie zapłacone. Ciemnogród, wszędzie na krzywy ry... twarz
Ja tam też nie mam ochoty na to płacić, ale jak większość płaci to i ja, nie musi mnie nikt sponsorować! Zresztą najczęściej Ci, których nie stać zapłacą, a Ci których stać nie.

patrząc na wystawne wręcz willowe osiedla jakich zdecydowana większość w mieście Lubycza, myślę że raczej Wszystkich stać
Na górę

Postautor: Gość » 28 paź 2016, o 17:51

Gość pisze:
Gość pisze:Później będzie jakaś wycieczka czy inna sprawa dofinansowana z rady rodziców i Twoje dziecko pojedzie za moje pieniądze, bo wątpię, że jak usłyszysz, o dopłacie rady rodziców do wyjazdu to polecisz na ochotnika dopłacić bo na radę nie zapłacone. Ciemnogród, wszędzie na krzywy ry... twarz
Ja tam też nie mam ochoty na to płacić, ale jak większość płaci to i ja, nie musi mnie nikt sponsorować! Zresztą najczęściej Ci, których nie stać zapłacą, a Ci których stać nie.

patrząc na wystawne wręcz willowe osiedla jakich zdecydowana większość w mieście Lubycza, myślę że raczej Wszystkich stać


Kur..a kiedy uswiadomicie sobie że Gmina Lubycza Królewska to nie tylko Wielkomiejska Lubycza i jej Wielkomiejscy mieszkańcy! Są też mniejsze miejscowości tam już bogactwo nie razi w oczy.
Na górę

Postautor: Folr » 29 paź 2016, o 00:30

Zrozumcie że teraz liczy sie miasto. Fundusze sołeckie w tym roku wstrzymane i pewnie przepadną. Inwestycje drogowe zaniedbane bo ważniejszy stadion. Będzie tylko gorzej a drogi to przepaść. Tak naprawdę robi Tomek drogi tam gdzie wspominaliście czyli np turystyczne Siedliska i ma kolejna kadencje wygraną
Na górę

Postautor: Gość » 29 paź 2016, o 06:23

Żadnych dróg na Siedliskach nie zrobił. Ani jednej. I w okolicznych wioskach też Hrebenne, kornie teniastyska Mosty . to nie powinno tak być ze sie traktuje nas jak ciemnote żadnych inwestycji.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”