Policja w tomaszowie na kładach

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: pepe » 1 lip 2010, o 14:56

Gość pisze:-Chagall- co zrobisz jak nic nie możesz zrobić :panzielony:
Gościa żeby glina złapał na drodze i pałą go napie...lał to i tak by nie zrozumiał !


obawiam się, że to Ty nie wiele rozumiesz z powyższych postów. Jedni piszą,że wystarczy AM na lekki quad, inni, że B1 - 2 różne wersje, ale dla Ciebie wszystko jest przecież jasne - omnibus jakiś czy co? Między innymi po to jest forum, żeby się spierać i wyjaśniać sprawy nie do końca wyjaśnione a ja do tej pory nie wiem, np: czy na quad lekki wystarczy prawko na motor? A ty wiesz?
Na górę

Postautor: Gość » 1 lip 2010, o 15:06

Gość pisze:
-Chagall- pisze:Zadziwia mnie czasami "upór" ludzi, którzy mając przed sobą klawiaturę i łącze internetowe, lub ostatecznie telefon (i np. numer lokalnego wydz. komunikacji) prowadzą tygodniami dywagacje, tworząc najdziksze z możliwych, nowe pomysły prawne.

A wystarczy użyć tych w/w "zdobyczy" technologicznych i mamy:

Zgodnie z art. 88 ustawy „Prawo o ruchu drogowym, w ust. 2 pkt. 4 określono, że do kierowania trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nie przekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla uprawnia prawo jazdy kategorii B1. Kategoria B1 jest kategorią niższej rangi niż kat B więc posiadanie kat. B uprawnia też do kierowania wspomnianym pojazdem.


:panzielony:
pozdr


z w/w przepisu wynika, iż na quad do 550 kg (czyli chyba lekki) potrzebne jest jednak prawko B. Właśnie dlatego jestem taki uparty bo może uratowałem komuś prawko ma motor - bo jadąc quadem z takim właśnie prawkiem, przy ewentualnej kontroli Policji pewnie by się go pozbył (brak uprawnień)???


Tobie to jednak jakiś Policjant powinien pałą pier.....nąc !
Poczytaj jeszcze raz przytoczone przepisy, lub poszukaj w internecie "świeżych" przepisów jak w te nie wierzysz.
A jak jest to dla Ciebie za trudne to weź Długopis + Kartkę i idź na komisariat, poproś o rozmowę z Policjantem z "Ruchu" i ROZRYSUJ SOBIE TO NA KARTCE JAK SCHEMAT :!:
Na górę

Postautor: pepe » 1 lip 2010, o 15:13

kolego, może i głosujesz na Jarka, ale na razie mamy jeszcze demokrację i ja chcę się powyższych informacji dowiedzieć właśnie z tego forum. Rady, które do mnie kierujesz zachowaj dla swoich dzieci (pałę policjanta też). Na razie to Ty piszesz posty nic nie wnoszące do zadanego tematu (nie udzielające odpowiedzi). Jeżeli ktoś na odpowiedź zapraszam do dyskusji (od tego jest właśnie wymyślone forum a nie żeby chodzić na komisariat czy gdzieś i się pytać).
Na górę

Postautor: Gość » 1 lip 2010, o 15:24

Gazeta Prawna
Kierowanie pojazdami: Potrzebne uprawnienia na quada 11 maja 2010r.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/4 ... quada.html
Czytaj pepe !
Na górę

Postautor: Gość » 1 lip 2010, o 15:48

pepe czytasz ? a może nie wiesz jak strone włączyć ?
Na górę

Postautor: Gość » 2 lip 2010, o 07:31

ale jadąc po drodze publicznej pojazdem czterokołowym lub trzykołowym wymagany jest kask i ztego obowiązku nikt jeszcze nie zwolnił.
Na górę

Postautor: pepe » 4 lip 2010, o 07:46

Gość pisze:pepe czytasz ? a może nie wiesz jak strone włączyć ?


pepe udało sie jakoś "włączyć" strone. Arytkuł trochę nie aktualny bo z przed blisko 2 miesięcy, poza tym mówi o projekcie ustawy, a to moi drodzy młodzi przyjaciele jeszcze lata świetlne do obowiązującej ustawy. Zakładając jednak, że projekt przeszedł w takim kształcie to jest tak jak pisałem wcześniej: bez sensu. O ile na ciężki quad potrzeba B1 - to zrozumiałe, to mając tylko B (prawko na samochód osobowy) nie pojeździsz quadem lekkim bo: "by uzyskać takie prawo jazdy na małego quada lub motorower, trzeba będzie ukończyć kurs i zdać egzamin państwowy w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego."
Na górę

Postautor: pepe » 4 lip 2010, o 08:03

uprzedzając kolejne posty z cennymi radami oraz o tym, że ja nic nie rozumię spójżcie, było tak:

Na podstawie art. 88 – ustawy prawo o ruchu drogowym (przypis nr 3) czterokołowcem kategorii L6e (czterokołowiec lekki) (w kwestii rozróżnienie patrz wyżej) kierować można na podstawie
3 rodzajów dokumentów:
- Karta motorowerowa, którą można zdobyć w wieku lat 13,
- Prawo jazdy kategorii B1, które zdobyć można w wieku lat 16,
- Prawo jazdy kategorii B, które można zdobyć w wieku lat 18.

Czterokołowce kategoria L7e (czterokołowce):
Tylko prawo jazdy kategorii B, które można zdobyć w wieku lat 18, jako szersza kategoria prawa jazdy niż B1 upoważnia do prowadzenia czterokołowca z kategorii L7e.

Jednak jeżeli weszły nowe przepisy (a nie mam dostępu do lexa i nie mogę sprawdzić - dla kolegów z wcześniejszych postów - to, że w wyszukiwarce "wyskoczy" jakaś ustawa czy artykuł to nie zawsze znaczy, że jest on aktualny!!) to kartę motorowerową ma zastąpić prawko AM, do otrzymania którego należy odbyć kurs i zdać w Wordzie egzamin, to czy będzie można "zastąpić" go prawkiem B przy kierowaniu quaem lekkim?. Osoby, które mają dostęp do aktualnych (ale aktualnych a nie pierwszych znalezionych na google.pl) przepisów prosze o sprawdzenie tego art. 88 i innych i udzielenie w końcu odpowiedzi.
Na górę

Postautor: pepe » 4 lip 2010, o 08:13

Gość pisze:Gazeta Prawna
Kierowanie pojazdami: Potrzebne uprawnienia na quada 11 maja 2010r.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/4 ... quada.html
Czytaj pepe !


Żenująca odpowiedź analfabety. Stary artykuł mówiący o jakimś projekcie. Czy wiesz ile takich projektów serwują nam nasi rządzący miesięcznie. 90 % projektów (tym bardziej rządowych)albo laduje w koszu lub jeżeli w ogóle trafią do sejmu są diametralnie zmieniane w komisjach lub podkomisjach sejmowych lub bezpośrednio na obradach.
Na górę

Postautor: pepe » 4 lip 2010, o 13:01

Zamykam TEMAT bo jestem Poj.... b i nic nie rozumiem .
Na górę

Postautor: pepe » 5 lip 2010, o 09:15

Wilku podszywający się pod pepe, wiem że wytrącił Cię z równowagi brak argumentów, ale pisz za siebie.
Na górę

Postautor: dziobak » 26 lut 2011, o 14:36

witam mam pytanie, jak posiadam Quada 200cm3 i wazy on 170kg to moge nim jezdzic na kategorie AM, i czy wogle ta kategoria jest brana pod uwage w 2011 roku?? z gory dziekuje za odp. Jędrzej
Na górę

Postautor: Gość » 26 lut 2011, o 14:43

jak już to nie kład tylko quad ;p to tak sobie
a quadem śmiga się na prawku z osobówki i na nim z tego co mi wiadomo to nie ma przepisu nakazującego aby śmigać w kasku w końcu jest to pojazd czterokołowy
Na górę

Postautor: SebaSeba » 26 lut 2011, o 17:45

quadami można poruszać się na kat. b1 czyli od 16 roku życia. waga quada nie moze przekraczać 550kg. Jeżeli jestes pełnoletni/a to wystarczy prawo jazdy kat. B. kat A jest tylko i wyłącznie na motory, quadami mozna sie oruszac posiadaja kat b1 lub B
Na górę

Postautor: SebaSeba » 26 lut 2011, o 17:48

DZIOBAK- możesz sie poruszać ale musisz miec blokade ograniczającą predkosc do 45km/h
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”