Projekt" Dwa Światy-Tomaszów 2010"

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Dziwny » 21 lip 2010, o 17:01

WlASNIE sobie przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku ,że musimy go zrealizować.

Na osi dziejowej wyznaczyłem punkt "zero" to rok 2010.
Od tego momentu bedziemy działac wektorowo raz w lewo raz w prawo.


1.Pierwszy punkt projektu "Ku Przeszłosci"
TO WIRTUALNY CMENTARZ.
to powinno byc dostepne archiwum dla wszystkich tych co tu mieszkaja a i tych co wyjechali w tzw. świat.
To w końcu zatrzymanie w czasie mijsce pochówku przodków.Obecnie daje sie zauwazyc niszczenie starych grobów , nawet bezzostawienia małej tabliczki odnosnie "piewszego własciciela" to dla mnie straszne.Jak mozna deptac ich pamięć !
To ,ze mija iles tam lat nie powinno byc powodem do zacierania sladu pamięci o jakiejs osobie!


Może kiedys ktos przjedzie ,bedzie szukał...a tu jak kamień w wodę,nawet przyblizonego miejsca na znicz czy kwiatek a nawet zadume nie znajdzie.

Dlatego potrzeba zrobic wirtualna inwentaryzacje z opisem i zdjeciem.Może to w dobie internetu bedzie dla kogos pomocne.Dla nas będzie krokiem ku przeszłosci dla zachowana w pamięci.

1.Punkt "Ku Przyszłosci"

Nakręcić super odlotowy spot reklamowy .
pozdro

-----------------------------------------------------------------

Oczekuje ,że projekt znajdzie miejsce w waszych sercach i zostanie ciepło przyjety,wspierany i uzupełniany.Poszukuje ludzi o innym spojrzeniu na świat,odwaznych i szalonych ale w sensie artystycznym a nie dosłownie :panzielony: .
Na górę

Postautor: Gość » 21 lip 2010, o 19:13

Popieram!! Kiedy bierzemy się do roboty??
Na górę

Postautor: Chagiełło » 21 lip 2010, o 21:48

Pozdrawiam Cię i nazywam Człowiekiem - Pozytywnie zakręconym
- gdyby znalazł się chętny - chętni, po zakończeniu cyfrowej inwentaryzacji(starej tomaszowskiej nekropolii - ale i oczywiście tej nowej również) proponuję święto na Siwej Dolinie, z Tobą jako z Prezesem - projektu "Dwa Światy"

Z dużą beczką piwa, Obrazek
Na górę

Postautor: Gość » 21 lip 2010, o 22:22

Dziwny pisze:WlASNIE sobie przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku ,że musimy go zrealizować.

Na osi dziejowej wyznaczyłem punkt "zero" to rok 2010.
Od tego momentu bedziemy działac wektorowo raz w lewo raz w prawo.


1.Pierwszy punkt projektu "Ku Przeszłosci"
TO WIRTUALNY CMENTARZ.
to powinno byc dostepne archiwum dla wszystkich tych co tu mieszkaja a i tych co wyjechali w tzw. świat.
To w końcu zatrzymanie w czasie mijsce pochówku przodków.Obecnie daje sie zauwazyc niszczenie starych grobów , nawet bezzostawienia małej tabliczki odnosnie "piewszego własciciela" to dla mnie straszne.Jak mozna deptac ich pamięć !
To ,ze mija iles tam lat nie powinno byc powodem do zacierania sladu pamięci o jakiejs osobie!


Może kiedys ktos przjedzie ,bedzie szukał...a tu jak kamień w wodę,nawet przyblizonego miejsca na znicz czy kwiatek a nawet zadume nie znajdzie.

Dlatego potrzeba zrobic wirtualna inwentaryzacje z opisem i zdjeciem.Może to w dobie internetu bedzie dla kogos pomocne.Dla nas będzie krokiem ku przeszłosci dla zachowana w pamięci.

1.Punkt "Ku Przyszłosci"

Nakręcić super odlotowy spot reklamowy .
pozdro

-----------------------------------------------------------------

Oczekuje ,że projekt znajdzie miejsce w waszych sercach i zostanie ciepło przyjety,wspierany i uzupełniany.Poszukuje ludzi o innym spojrzeniu na świat,odwaznych i szalonych ale w sensie artystycznym a nie dosłownie :panzielony: .


Pomysł jak najbardziej dobry, tylko trzeba znaleźć jeszcze na to czas. Od urodzenia mieszkam w T L , tak samo moi przodkowie też są z Tomaszowa...... tak więc czuję zamysł i intencję - jak najbardziej trafne. Ale żeby to zaczęło działać to trzeba zmontować konkretną ekipę pasjonatów ( miejscowych , bo nalotni raczej tego nie zatrybią)
Na górę

Postautor: Gość » 21 lip 2010, o 22:55

To bardzo trudne ale możliwe.
Pierwsza rzecz to nie "odpuscić ":panzielony: myslę ,ze taka grupę można zmontować.
Może jakiegoś muzealnika uda się" zakołować"
Ciekawe czy potrzebne sa jakięś zgody na tego typu działania z cmentarzem? czy tos moze ( nie daj Boze ) miec cos na przeciw?
kto wie?
pozdro
Na górę

Postautor: Gość » 22 lip 2010, o 08:52

Dziwny pisze:WlASNIE sobie przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku ,że musimy go zrealizować.

Na osi dziejowej wyznaczyłem punkt "zero" to rok 2010.
Od tego momentu bedziemy działac wektorowo raz w lewo raz w prawo.


1.Pierwszy punkt projektu "Ku Przeszłosci"
TO WIRTUALNY CMENTARZ.
to powinno byc dostepne archiwum dla wszystkich tych co tu mieszkaja a i tych co wyjechali w tzw. świat.
To w końcu zatrzymanie w czasie mijsce pochówku przodków.Obecnie daje sie zauwazyc niszczenie starych grobów , nawet bezzostawienia małej tabliczki odnosnie "piewszego własciciela" to dla mnie straszne.Jak mozna deptac ich pamięć !
To ,ze mija iles tam lat nie powinno byc powodem do zacierania sladu pamięci o jakiejs osobie!


Może kiedys ktos przjedzie ,bedzie szukał...a tu jak kamień w wodę,nawet przyblizonego miejsca na znicz czy kwiatek a nawet zadume nie znajdzie.

Dlatego potrzeba zrobic wirtualna inwentaryzacje z opisem i zdjeciem.Może to w dobie internetu bedzie dla kogos pomocne.Dla nas będzie krokiem ku przeszłosci dla zachowana w pamięci.

1.Punkt "Ku Przyszłosci"

Nakręcić super odlotowy spot reklamowy .
pozdro

-----------------------------------------------------------------

Oczekuje ,że projekt znajdzie miejsce w waszych sercach i zostanie ciepło przyjety,wspierany i uzupełniany.Poszukuje ludzi o innym spojrzeniu na świat,odwaznych i szalonych ale w sensie artystycznym a nie dosłownie :panzielony: .



Dla mnie to ty jesteś jakiś dziwny :| Boje się Ciebie.
Na górę

Postautor: Gość » 22 lip 2010, o 12:20

dobry pomysł, trzeba to zrobić jak najszybciej bo ciągle znikają pomniki a nasze wykłócanie z tzw.gospodarzem cmentarza nic nie daje bo co po naszym gadaniu jak tego pomnika juz nie ma i na pewno gospodarz cmentarza nie odpowie na pytanie gdzie sie podział , jest to skandaliczne i w końcu ktoś powinien za TO PONIEŚC KARĘ A ONI ZASTAWIAJĄ SIĘ PRZEPISAMI co to za "gospodarz" który pozbył się tylu starych pamiatek nawet nie wiem czy nie zabytków - wystarczy popatrzec na nasz tzw.stary cmentarz gdzie są te piękne kamienne pomniki - zastapione "kamienicami."..z granitów
Na górę

Postautor: Gość » 22 lip 2010, o 14:54

Dla mnie to ty jesteś jakiś dziwny :| Boje się Ciebie.



:panzielony: ta Józku ,co ty gadasz :shock: ? Ty sie nie boj? Bo bojące to majo przechlapane.A moze ja Ci niechcacy na jakoś "wypustke "nadeptnoł? :roll:
oj ta daj spokój..
A moze Ty Starozakonny :?: bo wiadomo, one strachliwe.
No ja juz nie wiem co...o osade to tez sie nie boj,ja nie taki .
Na górę

Postautor: Gość » 25 lip 2010, o 10:13

Co na to ...nasze muzeum?
Na górę

Postautor: Gość » 2 sie 2010, o 09:49

Czy MUZEUM moze starac sie o dotacje unijną?
Na górę

Postautor: Gość » 2 sie 2010, o 11:24

Może i pewnie stara się.
Na górę

Postautor: Gość » 2 sie 2010, o 14:20

Gość pisze:Może i pewnie stara się.

oj to widzisz toz nam się przyda aby opchnac nasz 'punkt" wsteczny" naszego projektu o utworzeniu cyfrowych nekropoliach Roztocza :panzielony: .
Na górę

Postautor: Gość » 9 sie 2010, o 09:11

To jak będzie? :roll:
Moze jakie konsorcjum utworzyć dla realizacji projrktu?
:idea: Trochę Władza trochę Społeczeństwo :D
Na górę

Postautor: Gość » 1 wrz 2010, o 10:39

Gość pisze:
Gość pisze:Może i pewnie stara się.

oj to widzisz toz nam się przyda aby opchnac nasz 'punkt" wsteczny" naszego projektu o utworzeniu cyfrowych nekropoliach Roztocza :panzielony: .


czy Muzeum jest zainteresowane :roll: ?
Na górę

Postautor: Gość » 3 wrz 2010, o 11:44

Ciekawe :roll: a moze jakiego granta by sie złałapał ?

A co do filmiku o Tomaszowie :roll: to mój pomysł jest taki

Przy ruchliwej szosie u zbiegu z podporzadkowanej drogi stoi grupka ludzi.
Jest para przebranych na ludowo,dziewczyna z bochnem chleba ,chłopak z ulotkami
jest gość z karabinem (partyzant)
jest człowiek -pszczoła ze słoikiem miodu
jest Ks. dobrodziej
jest facet z drewniana tabliczką
NAJLEPSZE
PIEROGI
BARSZCZ
BIGOS!
Kobieta z dwojakami Z NIE WIADOMO CZYM .
Jest i transparent jak to w miasteczku :idea: tym cudownie.


Poczatkowo z eNtuzjazmem pozdrawiaja przejezdzajacych .
wszyscy machają i mamią ,chcac zwrócic uwage na siebie i swój biznes.
Kryguja się,cieszą i niemal wychodza z siebie.Rzucaja ulotki i

Niby obcy zauważaja grupę,
niby zwalniają ale nic tego nie wychodzi.
Nikt nie zbacza z drogi nikt nie jest zainteresowany.Kiedy juz ...juz wydaje sie taki turysta "upolowany" nagle dodaje gazu i pedzi dalej.Po kilku godzinach maja dosyć.
Grupa smutnieje, siedza na kupie gruzu (bowiem droge do miasteczka mieli nowa robić)

nikt juz nie zwraca uwagi na samochody ,dziewczyna z głodu skubie chleb,facet ukradkiem wyciąga flaszkę,dobrodziej niecierpliwie drepta po poboczu .
Czyli jedna wielka kicha.

Nagle od miasteczka idzie usmiechniety chłopak w modnych ciuchach z przewieszona przez ramie torbą z laptopem.
Sadowi sie na szczycie gruzowiska i odpala kompa,wszyscy sie ciekawie przygladają jak sprwanie wyszukuje utworzona przez siebie stronę o swoim miescie.


c.d. moze nastapi :panzielony:
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”