Starość+

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 9 paź 2018, o 10:43

Obiecanki premiera :roll: dotyczace sarości mnie powaliły.
Własnie premier chwalił domy opieki pod patronatem zakonnic.Obiecuje duźą kasę na tego typu wsparcie bo to niby dobra przyszłosć dla ludzi.
Ja piernicze :?: co robicie z naszą tradycją.Dlaczego dzieci wymiksowują sie z poczucia odpowiedzialności za swoich rodziców!
Dlaczego państwo nie wspomaga seniora w jego domu rodzinnym a dotuje ogromną kasą domy opieki?myślicie,że jak starzy ludzie znikną z przestrzeni publicznej to bedzie lepiej???
Jak domy dziecka,bezduszne,systemowe i drogie nie wykształcą dobrych postaw i nie nauczą miłosci i wrażliwości.

Ja się nie zgadzam na taki model starości!
Na górę

Postautor: cry » 9 paź 2018, o 11:08

Relatywizacja postępuje, niezależnie od ekip rządzących.
Na górę

Postautor: Gość » 9 paź 2018, o 11:25

To ja dziekuję za taki postęp :!:
Jeśli już to ja chcę mieszkać na starość w tym samym domu opieki co premier!!!!
Miec taka samą opiekę i względy i kieszonkowym pozwalajacym na ekstrawydatki.
Chcę aby personel byl odpowiednio młody i kompetentny i świecki.
By nie być ubezwłasnowolnionym staruszkiem i bewzględnie zależeć od innych należy już teraz walczyc o dobrą starość.
Kurcze,normalnie wreszcie do mnie doszło,że jak smi sobie teraz tego nie wywalczymy(gdy mamy siłę) potem bedzie po zawodach.
Na górę

Postautor: Gość » 9 paź 2018, o 11:43

Nie wiem czemu się tak denerwujesz. Zgadzam się, że obowiązkiem dorosłych dzieci jest opieka nad starszymi rodzicami. Ale mimo wszystko byt w domach opieki dla starszych osób w Polsce kuleje - może stąd Twoje oburzenie - i dlatego Premier proponuje zmiany. Zobacz jak jest np. we Włoszech, to nie dramat trafić do domu Seniora, ale wygoda i dla Starszych i dla młodszego pokolenia (przecież trzeba pracować, a nie niańczyć). i uwierz mi to nie są klitki w celi, tylko komfortowe warunki.
Na górę

Postautor: Gość » 9 paź 2018, o 12:50

No,no :panzielony: cos mi sie zdaje,że masz ochotę na taka starość.Myśle,że obecnie pracuje sie nad rozwiązaniami systemowymi odnośnie starych ludzi.Nie wiem czy byłes w takim domu,ale jeśli nie to zalecam wycieczkę w ramach wolontariatu aby spojrzeć na to z perspektywy człowieka zarządzającego swoim zyciem bez przeszkód.
Rozumiem,że zamysł dotyczyl ludzi całkowicie samotnych bo chyba nie chorych?
Wiesz,że ekonomiści maja problem z długo żyjącymi emerytami i rencistami?
Mówi sie,że za dużo kosztują :lol: a niewiele wnoszą.Zrównuje sie ich z osobami niepełnosprawnymi ruchowo i intelektualnie.
To jakby sie nie kalkuluje :panzielony: i lepiej zainwestować w młodych bo oni chociaz dzieci narodzą.
A tak kasa z emerytur zostanie przelana na taki dom i możę nawet majatek typu mieszkanie,dom,grunty...oszczędności.Oczywiście w imię ich dobra.



a wracając do domów seniora np. we Wloszech tam pracują przeważnie emigranci słabo opłacani i obcy kulturowo i wcale nie jest tam tak różowo :panzielony:
Niemieckie domu opieki to już zdominowali Polacy i Ukraińcy bo tam zarobią 3 razy więcej niż na etacie w Polsce.A u nas kto będzie sie opiekował starymi ludzmi?

Powiem tak,dochodzi do tego,że mamy juz" panstwowe "dzieci a teraz będa "państwowi" staruszkowie :roll:
Wygoda i komfort społeczeństwa młodego?
Na górę

Postautor: Gość » 9 paź 2018, o 13:50

A co takiego zrobimy dla starych ludzi w Tomaszowie?
ciekawe?
Na górę

Postautor: Gość » 9 paź 2018, o 16:24

50% Tomaszowiaków to ludzie 60+ ludzie pomyślcie wreszcie o sobie :lol: i glosujcie tak aby was nie zamykali w domu starców :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 10 paź 2018, o 09:03

Tylko Chuck Norris was obroni :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 10 paź 2018, o 15:12

Pozbawienie rynku obrotu gotówkowego wykasuje kontrolę nad swoimi finansami dzisiejszych emerytów i rencistów.Tylko czekac az będzie asystent bankowy od zarządzania kontem!
Zastopuja starych ludzi rozwiązaniami z użyciem nowych technologi.Będzie kontrola, wykluczenie.Wnuczek+
Na górę

Postautor: Gość » 10 paź 2018, o 16:20

Czipy są rozwiązaniem wielu problemow starych ludzi z demencją włacznie.Zastanawiacie sie jaki świat będzie za 20 lat?
Ocieplenie klimatu i wzrost co2 może doprowadzic do tego że ..........nie będzie emerytów:shock:
Na górę

Postautor: Gość » 11 paź 2018, o 12:06

Brak zainteresowania tematem jest interesujący.
Na górę

Postautor: Gość » 11 paź 2018, o 12:32

Emeryci do urn!
:lol:
Na górę

Postautor: Tom444 » 11 paź 2018, o 19:11

Oczywiste że jest obowiązkiem dotrzymać rodziców przy sobie A nie oddawać do domu opieki. My jak byliśmy dziecmi to oni nas wychowali A nie dom dziecka. JAK MOŻNA ODDAĆ TERAZ NA STAROŚĆ SWOICH RODZICÓW!!! TO JEST STRASZNE !!! :| :| :|
Na górę

Postautor: Gość » 11 paź 2018, o 19:55

Może i straszne ale teraz nikt ńie ma czasu na niańczenie(wpis z forum) teraz dziadek bancia jak są na chodzie i mają oszędności to są ok.Wiele mlodych nawet uważa,że to całkiem normalne jak dziadkowie wspomagaja ich swoim kosztem.
Wnukom tez się coś naleźy :panzielony: i tak mamy sytuację,że emeryci zamiast o siebie dbają dalej o potomków.
A ci uważają to z normę.Często dzieci wykorzystują cykliczny wpływ kasy z emerytury i potrafią na to konto brać kredyty.
Znam kobietę,ktora jest wiecznie na poźyczkach choć ma niezła emeryturę.od jednych pozycza drugim oddaje i tak wkoło Wojtek.Ja to mówią nie ma dnia spokoju i po nocach chyba śnią jej sie te poźyczki ale nie potrafi soę uwolnić od tej karuzeli i każde z dzieci zawsze czegoś od niej oczekuje!zmęczona i przygnębiona wypłakuje się sąsiadkom ale na koniec z pokorą prosi o pozyczkę.

A dzieci? A dzieci owszem,owszem niczego im nie brakuje :panzielony: są nawet zadowolone.
Na górę

Postautor: Tom444 » 11 paź 2018, o 22:13

To co dają dzieciom czy wnukom to by sobie opłacili opiekunkę i dozyli w własnym domu . Nie rozumie jak można oddać tak własnych rodziców jak nie potrzebna zabawkę! Wiadomo że są czasy jakie są i każdy musi pracować żeby żyć ale są też inne wyjścia. CO ZA ŚWIAT :|
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”