NOWA FIRMA PRZEWOZOWA TOMASZÓW ZAMOŚĆ LUBLIN

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: maxmix » 1 lis 2014, o 08:04

wersatis pisze:
maxmix pisze:Ja piernicze ależ promocja chyba bede jezdził codziennie po kilka razy takie atrakcyjne te promocje. To wszystko jest żenujące. 30 km za 10 czy 9 zł to pewnie rekord Polski.


Tak się składa, że jest to cena standardowa dla autobusów na takim 35-40 km. dystansie.Nawet jeżeli ona nie jest super niska to i tak warto korzystać. Firma ta na tle konkurencji jeżdżącej do Warszawy, Zamościa i Lublina ma najwyższy standard. Wczoraj jechałem ostatnim kursem do Tomaszowa. Na odcinku do Zamościa było 8 os. a 5 do Tomaszowa. Frekwencja powoli rośnie :)


No przestań takie wygadywac bajki. Faktycznie maja najwyzszy standart u nas w rejonie na tej trasie mimo ze nie jechałem, ale pomysl co to za osiagniecie na tle konkurencji w postaci busów no jakie? zadne. co do ceny jezeli oni ogłaszaja cene 9 zł promocja to sa zenujaca firma ja bym sie wstydził takie coś ogłaszac. Niech jezdza za 9 zł standardowa cena a nie jakas promocja bo to wstyd i przy poziomie jakim prezentuja to wystarczy bo nie maja u nas konkurencj. jedyny problem to liczba kursów jest troche mało w porównaniu do big busa i tu moe byc problem. Co do cen na podobnych odległosciach, to naprawde nie wiesz o czym piszesz. Nie ma czegos takiego jak standardowa cena kiedys tak moze było gdy działały pksy teraz jest inaczej. sa rejony gdzie za prawie 50 km płaci sie niecałe 9zł i to bez promocji za 33 km 8zł bez promocji, 28km za 4-5zł bez promocji. Wiec sam widzisz ze te 9zł promocji to troche zenada. Promocja byłoby 5-6 zł albo mniej ale nie 9. Ale rozumiem Cie troche bo przez lata upokażania nas pasazeró przez pseudo przewozników robi to juz wrazenie.
Na górę

Postautor: wersatis » 1 lis 2014, o 10:15

Ja nie nazywam tego promocją dla mnie to cena standardowa. Ceny sprawdzałem na trasach o podobnym kilometrażu. Koszt przejechania autobusem 40 km to min. 80 zł. 10 litrów ON za 51 zł + godzinówka kierowcy 25 zł. (liczę z podatkami). Koszt wychodzi min. ok 80 zł. za taki kurs. Ja na pksy nie patrze, bo one są mnie lub bardziej dotowane przez gminy, dlatego mogą dawać ceny poniżej realnych kosztów. Aby móc dawać cenę 6 zł na trasie do Zamościa trzeba uzyskać min. 20 osób na każdy kurs. W razie czego będe z nimi na dniach jeździł to podpytam o to czy cena do Zamościa jest na stałe czy na czas określony. Ja nie patrze na ceny, a na dobry standard. Ja akurat nie jeżdżę codziennie do Zamościa. Korzystam tylko na trasie do Lublina lub Warszawy.

Ja wychodzę z założenia, że trzeba wspierać firmę, aby się zadomowiła w Tomaszowie. Pozwoli to na odbudowę konkurencji z prawdziwego zdarzenia.
Na górę

Postautor: maxmix » 1 lis 2014, o 10:44

Napisałeś o 9 zł jako promocji. Porównując ceny porównuj z wszystkim przewoznikami a nie z wybranymi. Mnie jako klienta nie do konca bedzie interesowało dlaczego tylko tyle płace tylko dlaczego aż tyle. I tu sie wkradaja pewne przekłamania. Te pksy które w jakims moencie były dotowane nie obnizały ceny z tego powodu na jakiejś linii. Dotacje skierowane było na zapłate naleznosci do zus itp itd ale takie przedsiebiorstwa praktycznie poupadały. Może chodzi Ci o przewozy szkolne ale to też zadne dotowanie firmy stają do przetargu na przewóz dzieci wygrywa i ma płacone z gminy za wykonanie zamówienia to zadne dotowanie to zadania statutowe gminy. Podawane ceny to zarówno pksy w przewadze ale i busiarze wiec to nie chodzi o jakies dotacje. Pamietaj ze przewoznik kupuje tanie rope ma zapewne upusty i pamietaj ze otrzymuje zwrot czesci kwoty wydanej na paliwo wiec koszt bedzie troche inny.
U nas to chory układ busiarstwo wykonczyło pksy nieuczciwym postepowaniem a nastepnie zaczęło wprowadzac bandyckie ceny wzajemnie sie umawiajac na podwyzki. A podmioty chcace wejsc na rynek sa zwalczane, dzieki znajomosciom moze łapówkom. Ja oczekuje normalnej ceny ludzkich warunków przejazdu i obsługi, niczego wiecej. Nie musze miec promocji.
Na górę

Postautor: maxmix » 1 lis 2014, o 10:53

Popatrz ile busiarstwo bierze za przejazd z zamoscia do tomaszowa 10 zł Ja koszt przejazdu przeszacowałem na 90zł mysle ze jest to ponizej 80 zł ale niech tam 90 to przy cenie 7zł trzeba obsadzic tylko 13 miejsc gdzie w busie srednio jest ich 21. W tych 90 zł policzyłem juz niewielki zysk. 13 osób to praktycznie połowa miejsc. Sory ale jestesmy wykorzystywani przez przewozników za 10 zł jestesmy traktowani czesto jak zwierzatka jak podludzie.
Na górę

Postautor: wersatis » 1 lis 2014, o 15:58

W Albatrosie masz godne warunki i cenę normalną 9 zł. Ja nie pisałem w żadnym poście, że to promocja. Na razie cena biletu nie może spaść, bo firma się rozkręca i nie ma jeszcze aż tak dużej frekwencji. Jak ja jeździłem to było 5-7 osób.

Co do tych 13 osób to nie jest to takie proste. Bigbus mając taką cenę musi te 13 osób przewieść. Ja w tym roku może 2 razy jechałem bigbusem. Jeżdze tylko wtedy kiedy musze. To co mnie ucieszyło, ze na kursie w szczycie popołudniowym o 17:50 w piątek było raptem 8 osób z czego tylko 4 dojechały do Tomaszowa reszta wysiadła w krynicach, Polanówce oraz Tarnawatce. Bigbus zlicza frekwencje z wszystkich kursów, a ma ich 43 to bardzo dużo. Dodatkowo Convoy ktory ma tych kursów 37 dziennie w każdą ze stron. Czy jesteś pewien, że taki Bigbus przewiezie 560 os, a Convoy 480 osób w skali doby. Nie liczymy tych osób które jadą do Lublina oraz Warszawy. W przypadku dłuższych dystansów stawka jednostkowy spada. Czy na pewno zbierzesz? Bo ja taki pewien nie jestem.

Ja uważam, że rolą powiatu jest wspieranie połączeń o charakterze lokalnym i newralgiczne trasy dla regionu. Powinno sie zrobić model stosowany w Poznaniu i Warszawie. Polega on na tym, że osoby płacące podatki w danym mieście otrzymują zniżki na wybrane usługi, Służy to budowaniu poczucia odpowiedzialności za swój teren. Zniżka nie jest super duża bo 10 zl. na miesiąc. Można by ogłosić przetarg na sprzedaż subsydiowanych biletów miesięcznych i jednorazowych. Firma, która da najtańszą cenę za bilet miesięczny i jednorazowy, Bilet miesięczny oraz zakupiony online będzie gwarantował wejście na pokład. Agmar realizuje kursy dotowane o 6 rano z Tomaszowa do Zamościa. Wiem czy to kurs tylko dla dzieci czy nie ale jego cena to ok. 7 zł. Więc można :)
Na górę

Postautor: Gość » 1 lis 2014, o 16:45

Przyznaję nie jeżdżę zbyt często lecz teraz mogę jechać w godnych warunkach i czuję się o wiele bezpieczniej w autokarze kierowcy nie dyskutują są uprzejmi i zdyscyplinowani autokary czyściutkie miejsca pod dostatkiem ,cieplutko,cichutko można gazetkę poczytać.Wreszcie jakaś konkurencja o ile nie będę musiał to nie pojadę z innym przewożnikiem osobiście polecam ,dla mnie fakt jakoby bus jechał szybciej niż autokar jest nieistotny teraz jadąc odpoczywam mam nadzieję że zadomowią się na dobre ,pytałem kierowcy czy jest zadowolony pracując w tej firmie odpowiedział że jest lepiej niż w pozostałych .Reasumując ,wygodnie bezpiecznie w miłej atmosferze hmmm oceńcie sami.
Na górę

Postautor: mari91 » 2 lis 2014, o 16:56

Teraz robi sie ciekawie .pks Tomaszów pada z końcem listopada. Jest wybór big bus i stagnacja, albo albatros i jakakolwiek konkurencja do Warszawy. Bigbus bierze 49 zł. Ludzie beda musieli korzystwc albatrosa, aby nie zostal monopolista.
Na górę

Postautor: jhgf » 2 lis 2014, o 23:16

mari91 pisze:Teraz robi sie ciekawie .pks Tomaszów pada z końcem listopada. Jest wybór big bus i stagnacja, albo albatros i jakakolwiek konkurencja do Warszawy. Bigbus bierze 49 zł. Ludzie beda musieli korzystwc albatrosa, aby nie zostal monopolista.

Dlaczego będą musieli korzystać z Albatrosa wcale nie musza. Był PKS nie korzystali z niego tylko z big busa w tym przypadku tez moze tak byc a szkoda.
Na górę

Postautor: mari91 » 2 lis 2014, o 23:30

Oby ludzie zmadrzeli puki mają alternatywe, bo inaczej bedzie placz i zgrzytanie zebow.Mnie to ogólnie fascynuje, ze tomaszowianie jada po bb, ale jak sie pokazuje znacznie lepsza konkurencja to nie korzystaja, bo lepiej narzekac i korzystac z bb.
Na górę

Postautor: maxmix » 3 lis 2014, o 07:45

Myśle że Tomaszowianie i ci którzy jezdza big busem maja ciąg do tandety. Ale wazniejszym jest łatwiejszy dostep do big busa maja dużo kursów dziennie. Aby sie utrzymac i z czasem przejac pasazerów bigbusa albatros powinien dodac kilka kursów.
Na górę

Postautor: Gość » 12 lis 2014, o 21:21

Co do Albatrosa to brakuje kursów ok 6- 7 do Warszawy, jest za duży przeskok w godzinach odjazdów;) Co do powrotów jakiś 17-18-19 by się przydał;) Wtedy co 2 tyg jestem chętna na przejazd;D
Na górę

Postautor: wersatis » 12 lis 2014, o 22:04

Wyjazdu o 7 rano brak na teraz, ale powrót z Warszawy do Tomaszowa jesto 19:20 z zachodniego.Sam z niego cyklicznie korzystam ;)
Na górę

Postautor: lulek » 13 lis 2014, o 23:04

A znacie jakąś piosenkę o BIG Busie na pewno nie znacie bo takiej jeszcze nikt nie ułożył , a ja znam o Albatrosie i ...
Siedem dziewcząt z Albatrosa tyś jedyna
Dziś pozostał mi po tobie smutek żal .
To dowód że Albatrosem jeżdżą fajne dziwczyny a BIG Busem widecznie nie jeżdżą bo są niewyjściowe .
Jutro pojadę za 9 zł do Zamościa a wysiądę w Tarnawatce żeby było śmiesznie .
Na górę

Postautor: gosciutl » 16 lis 2014, o 11:26

A ktos jeździł ostatnio? Jaka jest teraz frekwencja?
Na górę

Postautor: max232 » 20 lis 2014, o 12:20

Czy zawsze występuje przesiadka dla jadących z warszawy lub do warszawy w Lublinie ??
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”