O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 24 lut 2012, o 17:49

Kronika Tygodnia "Witamy w gminie Lubycza Królewska.Rozmowa z Tomaszem Leszczyńskim, wójtem gminy Lubycza Król."

http://www.kronikatygodnia.pl/tekst.php?abcd=37365&dz=1

"– Mamy wspaniałe lasy, wiele malowniczych zakątków i unikatowe zabytki. Jest też czyste powietrze. Dlatego odwiedza nas coraz więcej turystów. Wiele z tych osób, np. ze Śląska, kupuje potem u nas działki i stawia domy letniskowe. To cieszy. Tak jest w Siedliskach, Hucie Lubyckiej, Wierzbicy i m.in. Mostach Małych. Powstają też gospodarstwa agroturystyczne. Mieszkańcy gminy chcą zarabiać na turystach.
– Macie czyste powietrze, bo brakuje przemysłu…"

– Czy jest szansa na to, że miejsc pracy będzie więcej?
– Trwają poszukiwania gazu łupkowego. Prowadzi je sanocki PGNIiG. W miejscowości Szalenik wykonywany jest właśnie próbny odwiert. Jest szansa, że w naszej gminie będzie wydobywany nie tylko gaz, ale też ropa naftowa, a nawet węgiel. Wtedy pojawią się nowe miejsca pracy, a gmina się wzbogaci. Te badania dobrze rokują na przyszłość, bo złoża są. "

Czy ten typ wie co mówi? Albo turystyka albo teren górniczy.
Na górę

Postautor: Gość » 24 lut 2012, o 18:10

Jak to czytam to mi się przypomina Tomek z kampanii bajer, obiecanki i lans. Ty się chłopczyku weź do roboty bo inwestycje które załatwił J. G już się kończą! A ten marzy tu o turystach i ropie.
Na górę

Postautor: Gość » 24 lut 2012, o 20:08

Gość pisze:Kronika Tygodnia "Witamy w gminie Lubycza Królewska.Rozmowa z Tomaszem Leszczyńskim, wójtem gminy Lubycza Król."

http://www.kronikatygodnia.pl/tekst.php?abcd=37365&dz=1

"– Mamy wspaniałe lasy, wiele malowniczych zakątków i unikatowe zabytki. Jest też czyste powietrze. Dlatego odwiedza nas coraz więcej turystów. Wiele z tych osób, np. ze Śląska, kupuje potem u nas działki i stawia domy letniskowe. To cieszy. Tak jest w Siedliskach, Hucie Lubyckiej, Wierzbicy i m.in. Mostach Małych. Powstają też gospodarstwa agroturystyczne. Mieszkańcy gminy chcą zarabiać na turystach.
– Macie czyste powietrze, bo brakuje przemysłu…"

– Czy jest szansa na to, że miejsc pracy będzie więcej?
– Trwają poszukiwania gazu łupkowego. Prowadzi je sanocki PGNIiG. W miejscowości Szalenik wykonywany jest właśnie próbny odwiert. Jest szansa, że w naszej gminie będzie wydobywany nie tylko gaz, ale też ropa naftowa, a nawet węgiel. Wtedy pojawią się nowe miejsca pracy, a gmina się wzbogaci. Te badania dobrze rokują na przyszłość, bo złoża są. "

Czy ten typ wie co mówi? Albo turystyka albo teren górniczy.


Taa... Najlepiej w lubyczy to zarabia się na turystach, ale ze wschodu. Zwłaszcza na wyrobach tytoniowych, ci ze śląska też po to najczęsciej są widziani.
Na górę

Postautor: obronca » 24 lut 2012, o 20:22

Gość pisze:Chyba z Hrebennego sołtys poleciał nie z Siedlisk. Nie tomek go odwołał tylko mieszkańcy w głosowaniu. Ponoć nieporozumienia z księdzem jakieś zaszły a jak wiadomo takiej "wojny"nikt nie wygra :lol:


Nie czepiajta się księżulka bo jest w porządku i zachował się ok. to sołtys ma a raczej miał nierówno pod sufitem.
Zeby tacy ludzie jak ksiądż Kazimierz pracowali w gminie byłby porządek. Ale tam nie ma miejsca dla takich.
Na górę

Postautor: gosc » 24 lut 2012, o 21:08

czlowieku ty chyba nie wiesz co piszesz ten ,,ksiezulek,, to osoba tak falszywa i podla ze chyba nie dlugo poleci ze swojej posadki a co do soltysa znam sprawe ta wioska nie miala takiego sprawnie dzialajacego aparatu od dawna wystarczy popatrzec jak ta wiocha byla zasmiecona a jak jest teraz czysto ,a co do odwolania nikt nikogo nie odwalal bo tzw,,lista,,prawdopodobnie jest falszywa nie wiem dokladnie ale podpisy sa podrobione nie chce krakac ale ktos za to beknie
Na górę

Postautor: przemyt » 24 lut 2012, o 21:11

nie wiem kto jest tam soltysem no ale trzeba przyznac ze od pewnego czasu jest tam czysciej
Na górę

Postautor: miesz » 24 lut 2012, o 21:45

poprostu soltys chciala wybudowac studnie na cmentarzu bo faktycznie brak takowego punktu bardzo jest klopotliwy dla mieszkancow po wstepnych ustaleniach ks zgodzil sie ze ofiary z tzw ..koledowania..pokryja koszty budowy i tak mialo sie stac lecz pozniej okazalo sie nagle ze ofiary z koledowania potrzebne sa na potrzeby parafii[sam na to nie wpadl] ale troche za pozno elemety betonowe studni byly juz zamowione nie od dzisiaj wiadomo ze w tej miejscowosci duza spolecznosc zajmuje mniejszosc ukrainska ,ktora ks ukrainski tez prosil aby datkami wsparla budowe owej studni,w koncu prefabrykaty na studnie zostaly zakupione w wiekszosci ze skladek ukrainskiej mniejszosci .Chcialem po krotce przedstawic obiektywnie ta sprawe bo faktycznie ta wioska nie miala dawno tak dobrego soltysa pewnie znajdzie sie jakas niespelniona kariera ,,polityczna :lol: ktora za wszelka cene chce piastowac ten urzad i[ nawet wiem wiem kto to jest] ale jakos nigdy nie zostaje wybrana .
Na górę

Postautor: Gość » 25 lut 2012, o 00:45

ja tez wiem kto ma byc nowym soutysem -dobry kumpel Leszczynskiego
Na górę

Postautor: Gość » 25 lut 2012, o 08:44

czy być sołtysem to taki zaszczyt ?
Na górę

Postautor: Gość » 25 lut 2012, o 10:21

Gość pisze:czy być sołtysem to taki zaszczyt ?

Najwidoczniej tak. Zrobili to w białych rękawiczkach nie licząc się z nikim. Dla wójta to ważne tylko żeby powsadzać swoich do koryta..
Na górę

Postautor: Gość » 25 lut 2012, o 11:50

Czyli mniejszość ukraińska bardziej pomogła od naszego księdza?
Na górę

Postautor: Gość » 25 lut 2012, o 12:26

Dwie sprawy.
Po pierwsze czemu prowadzący zebranie w Hrebennym nie orientował się w statucie? Nie potrafił powiedzieć czy może odczytać podpisy z listy.
Druga sprawa to na zebraniu padały sugestie że lista jest podrobiona a dokładniej podpisy na niej. Czy w tym wypadku zebranie nie powinno zostać przerwane a sprawa powinna zostać zgłoszona do prokuratury? Kto wie niech odpowie bo dla mnie to żenada:/
Na górę

Postautor: Gość » 25 lut 2012, o 12:38

hrebenne pisze:Karzdy kto był i widział co się działo ten wie.



Każdy a nie karzdy o zgrozo jakie błędy ortografia zaprasza do nauki.
Na górę

Postautor: Gość » 25 lut 2012, o 14:54

Gość pisze:Dwie sprawy.
Po pierwsze czemu prowadzący zebranie w Hrebennym nie orientował się w statucie? Nie potrafił powiedzieć czy może odczytać podpisy z listy.
Druga sprawa to na zebraniu padały sugestie że lista jest podrobiona a dokładniej podpisy na niej. Czy w tym wypadku zebranie nie powinno zostać przerwane a sprawa powinna zostać zgłoszona do prokuratury? Kto wie niech odpowie bo dla mnie to żenada:/


A kto był przewodniczącym i w ogóle kto był z władz na tym zebraniu? To musi zostać wyjaśnione. Są poważne zarzuty że oszukano!
Na górę

Postautor: gosc » 25 lut 2012, o 19:33

sprawa prawdopodobnie bedzie miala final przed organami prawa w panstwie demokratycznym nie moze byc tak ze osoby niewinne szykanowane sa przez oskarzenia wyssane z palca jakiejs waskiej grupki wiejski troglodytow .
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”