Policja w tomaszowie na kładach

Wszelkie sprawy związane z Tomaszowem i jego okolicami.

Re: Policja w tomaszowie na kładach

Nieprzeczytany postautor: pepe » 30 cze 2010, o 14:38

Gość pisze:
pepe pisze:czyli nie mając prawa jazdy na motor ale posiadając prawko na samochód B będę mógł prowadzić tylko kłady ciężkie a lekkich nie? To bez sensu...

A gdzie masz wyżej napisane że nie możesz ?
Kategoria AM - lekkie quady do 350kg.(50 cm3. 14lat)
B1 - ciężkie do 550kg.
B - samochód osobowy do 3.5t.
Jeśli masz "B" to możesz dwoma rodzajami jeździć .

o taką odpowiedź chodziło (jeżeli jej treść jest prawdziwa). na wszelki wypadek zapytam znajomego policjanta, bo jeżeli nie jest napisane że można to nie zawsze znaczy, że można. Papa

Nieprzeczytany postautor: nhn » 30 cze 2010, o 14:44

Gość pisze:A gdzie masz wyżej napisane że nie możesz ?
B1 - ciężkie do 550kg.

A - motocykl,
B - samochód osobowy do 3,5t,
Jeśli masz "B" to nie możesz dwoma rodzajami jeździć!!!

Nieprzeczytany postautor: Gość » 30 cze 2010, o 15:25

nhn pisze:
B1 - ciężkie do 550kg.

A - motocykl,

A gdzie tu ktoś pisze o kategorii " A " ? Bo nie widze !
AM to motorower i lekki quad a nie MOTOCYKL " A " !!!
QUAD "czterokołowiec" - pojazd samochodowy przeznaczony do przewozu osób lub ładunków !
Jest pojazdem SAMOCHODOWYM (podlega pod klasyfikacje w przepisach jako samochód a nie motocykl ).

Nieprzeczytany postautor: Gość » 30 cze 2010, o 18:29

najlepszew quady maja w okolicach majany sopockiego http://www.quadyroztocze.pl bylem ostatnio i naprawde swietna zabawa i warta tej ceny.

Nieprzeczytany postautor: Jarząbek Wacław » 30 cze 2010, o 18:37

A to mówiłem ja, Jarząbek Wacław

(właściciel wypożyczalni)

http://www.youtube.com/watch?v=DhecpGGOP40

Nieprzeczytany postautor: Gość » 1 lip 2010, o 07:51

jak do tej pory obowiązuje prawo drogowe ,które określa lekkie pojazdy czterokołowe /kategoria L6e/i pojazdy czterokołowe inne niż lekkie kategori / L7e/,więc dotyczy to wymagań jak dla motorowerów i motocykli i dlatego poruszając się po drogach publicznych należy używać kasku. Dz.U.192 z 2003r.

Nieprzeczytany postautor: pepe » 1 lip 2010, o 14:02

Gość pisze:
nhn pisze:
B1 - ciężkie do 550kg.

A - motocykl,

A gdzie tu ktoś pisze o kategorii " A " ? Bo nie widze !
AM to motorower i lekki quad a nie MOTOCYKL " A " !!!
QUAD "czterokołowiec" - pojazd samochodowy przeznaczony do przewozu osób lub ładunków !
Jest pojazdem SAMOCHODOWYM (podlega pod klasyfikacje w przepisach jako samochód a nie motocykl ).

Chodzi o pokazanie różnicy na podobnym przykładzie. Mój przedmówca twierdzi, że mając prawko B można jeździć quadem, na który wymagane jest prawko AM. A ja nie byłem tego taki pewien, ponieważ mając B nie możesz analogicznie jeździć motocyklem, na który potrzeba A. Tak nawiasem mówiąc to chyba nie jest to takie proste bo jeszcze nikt nie udzielił odpowiedzi na postawione przrze mnie pytanie. :)

Nieprzeczytany postautor: -Chagall- » 1 lip 2010, o 14:31

Zadziwia mnie czasami "upór" ludzi, którzy mając przed sobą klawiaturę i łącze internetowe, lub ostatecznie telefon (i np. numer lokalnego wydz. komunikacji) prowadzą tygodniami dywagacje, tworząc najdziksze z możliwych, nowe pomysły prawne.

A wystarczy użyć tych w/w "zdobyczy" technologicznych i mamy:

Zgodnie z art. 88 ustawy „Prawo o ruchu drogowym, w ust. 2 pkt. 4 określono, że do kierowania trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nie przekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla uprawnia prawo jazdy kategorii B1. Kategoria B1 jest kategorią niższej rangi niż kat B więc posiadanie kat. B uprawnia też do kierowania wspomnianym pojazdem.

:panzielony:
pozdr

Nieprzeczytany postautor: Gość » 1 lip 2010, o 14:49

-Chagall- co zrobisz jak nic nie możesz zrobić :panzielony:
Gościa żeby glina złapał na drodze i pałą go napie...lał to i tak by nie zrozumiał !

Nieprzeczytany postautor: Gość » 1 lip 2010, o 14:51

-Chagall- pisze:Zadziwia mnie czasami "upór" ludzi, którzy mając przed sobą klawiaturę i łącze internetowe, lub ostatecznie telefon (i np. numer lokalnego wydz. komunikacji) prowadzą tygodniami dywagacje, tworząc najdziksze z możliwych, nowe pomysły prawne.

A wystarczy użyć tych w/w "zdobyczy" technologicznych i mamy:

Zgodnie z art. 88 ustawy „Prawo o ruchu drogowym, w ust. 2 pkt. 4 określono, że do kierowania trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nie przekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla uprawnia prawo jazdy kategorii B1. Kategoria B1 jest kategorią niższej rangi niż kat B więc posiadanie kat. B uprawnia też do kierowania wspomnianym pojazdem.

:panzielony:
pozdr

z w/w przepisu wynika, iż na quad do 550 kg (czyli chyba lekki) potrzebne jest jednak prawko B. Właśnie dlatego jestem taki uparty bo może uratowałem komuś prawko ma motor - bo jadąc quadem z takim właśnie prawkiem, przy ewentualnej kontroli Policji pewnie by się go pozbył (brak uprawnień)???

Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”