czat forum kartkikontakt

Strona główna, Forum dyskusyjne, Nasze miasto, Galeria zdjęć, Wyszukiwarka, Przydatne adresy, Wirtualne kartki, Linki, Czat,
Organizacje pozarządowe, ZS "Strzelec", TKS Tomasovia, Stowarzyszenie "Czajnia", LOT, Rozkład jazdy bus, Reklama, Kontakt.
Autor Wiadomość
 Temat: Re: problem z alkoholikiem w domu
UNREAD_POSTNapisane: 31 lip 2012, o 11:34 
Ale on się na tym nie zna.

Zgłoś ten post Odpowiedz z cytatem
UNREAD_POSTNapisane: 31 lip 2012, o 14:02 
Gość napisał(a):
Pana Skawińskiego zastąpił teraz p.Brodowski

Pan Skawiński jest nadal Przewodniczącym Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
i konsultantem a p. Brodowski jest pełnomocnikiem Burmistrza d/s uzależnień.
Tak więc p. Skawiński nadal sie zajmuję pomocą osobom uzaleznionym i ich rodzinom.

UNREAD_POSTNapisane: 31 lip 2012, o 21:07 
Nie mieszkam w Tomaszowie, ale kilka lat temu miałam podobny problem gminna komisja ani policja nie pomogły Udałam się wówczas do prokuratury, był tam prokurator, który zajmował się takimi sprawami Dębek o ile dobrze pamiętam nazwisko. Złożyłam zeznania o znęcaniu fizycznym i psychicznym. I w końcu sprawa nabrała szybszych obrotów - rozprawa sądowa i wyrok o przymusowym leczeniu w niecałe dwa miesiące. Kiedy prokurator zaczął działać mój alkoholik sam w międzyczasie załatwił sobie termin leczenia i w czasie rozprawy był już w Radecznicy. Nic nie pomogło leczenie. Ja mam świadomość, że zrobiłam wszystko co mogłam aby mu pomóc aż w końcu po czterech latach męczarni zostawiłam drania. Pomyśl o sobie idź do Ośrodka Interwencji Kryzysowej rozmowa z psychologiem, który zna się na rzeczy stawia na nogi i otwiera oczy.

UNREAD_POSTNapisane: 1 sie 2012, o 00:46 
Witam te problemy mozna mnozyc i mnozyc ,jest tego wiele ale wstydzimy sie o tym mowic.Sam przechodzilem przez cos takiego.sadownie i za pomoca pana Skawinskiego zalatwilem "alkoholikowi" przymusowe leczenie w Radecznicy.Przymusowe to tak sie tylko nazywa bo niema podstawy prawnej by zmusic takiego kogos do leczenia na sile,jesli dana osoba niechce sie leczyc to nic z tego nie bedzie.Przyznam ze na czas pobytu w "Radecku" to byla calkiem inna osoba taka normalna az chcialo sie rozmawiac,coz z tego radosc nie trwala dlugo.po 3 tygodniach pobytu tam osoba ta na wlasna odpowiedzialnosc zrezygnowala z leczenia i nikt nie byl jej w stanie tam zatrzymac.I oczywiscie w ten sam dzien po przyjezdzie z tamtad poszla w tango.Wiec mysle ze niewiele mozemy tu zrobic ,tylko checi "alkoholika"ale oni nigdy niechca sie sami leczyc i nigdy nie przyznaja sie ze sa alkoholikami .Bo przeciez to nic takiego wyic kilka piw dziennie.:) A najwiekszy zal byl domnie ze jakto ja syn wyslalem rodzica do "Radecka" ale nikt nie patrzyl ze to dla jego dobra.

UNREAD_POSTNapisane: 1 sie 2012, o 00:46 
Witam te problemy mozna mnozyc i mnozyc ,jest tego wiele ale wstydzimy sie o tym mowic.Sam przechodzilem przez cos takiego.sadownie i za pomoca pana Skawinskiego zalatwilem "alkoholikowi" przymusowe leczenie w Radecznicy.Przymusowe to tak sie tylko nazywa bo niema podstawy prawnej by zmusic takiego kogos do leczenia na sile,jesli dana osoba niechce sie leczyc to nic z tego nie bedzie.Przyznam ze na czas pobytu w "Radecku" to byla calkiem inna osoba taka normalna az chcialo sie rozmawiac,coz z tego radosc nie trwala dlugo.po 3 tygodniach pobytu tam osoba ta na wlasna odpowiedzialnosc zrezygnowala z leczenia i nikt nie byl jej w stanie tam zatrzymac.I oczywiscie w ten sam dzien po przyjezdzie z tamtad poszla w tango.Wiec mysle ze niewiele mozemy tu zrobic ,tylko checi "alkoholika"ale oni nigdy niechca sie sami leczyc i nigdy nie przyznaja sie ze sa alkoholikami .Bo przeciez to nic takiego wyic kilka piw dziennie.:) A najwiekszy zal byl domnie ze jakto ja syn wyslalem rodzica do "Radecka" ale nikt nie patrzyl ze to dla jego dobra.

UNREAD_POSTNapisane: 1 sie 2012, o 06:33 
Znam te problemy. I o ile męża można pogonić - i z domu i z serca, to ojca albo brata się nie da. Smutne. A najgorsze jest to, że oni jeszcze bardziej wykańczają nas niż siebie.

UNREAD_POSTNapisane: 1 sie 2012, o 07:34 
jedyne wyjście to modlić się by Pan Bóg jak najszybciej i łagodniej ukoił wam ból zabierając alkoholika z tego świata! W dzisiejszych czasach jest to wielki problem i niestety nikt prócz samego chorego go nie rozwiąże. Powodzenia i wytrzymałości!!!!

UNREAD_POSTNapisane: 1 sie 2012, o 17:27 
Halina to ty?

Dobre strony naszego miasta - tomaszow.lub.pl: prywatny serwis internetowy miasta Tomaszów Lubelski.
Autorem i właścicielem serwisu jest Mateusz Zaburko. Wszelkie prawa zastrzeżone 2002-2014.
Jeśli masz jakieś uwagi, sugestie lub propozycje dotyczące tych stron, napisz do nas. Reklama w serwisie.